Třinec se v Lize mistrů trápí. Oceláři si připsali druhou porážku

Přidat na Seznam.cz

Zatímco v české hokejové extralize Třinec v posledních letech neskutečně válí, sbírá titul za titulem, v Lize mistrů se zpravidla trápí. I v letošní sezoně to nevypadá na pronikavý úspěch v této evropské klubové soutěži. V pátek prohrál doma v prodloužení s Rapperswilem (a to už vedl o tři branky) a dnes si připsal prohru i s Mnichovem.

Na německý klubový hokej se v Česku díváme s despektem, ale dnešní zápas Třinec – Mnichov by nám měl otevřít oči. Bavorský klub má ve svém kádru (výškově) velké hráče, kteří nedali Ocelářům skoro žádný prostor k šancím. Když už se třinečtí útočníci prosmýkli před mnichovskou branku, jejich pokusy zastavil skvělý gólman Niederberger. Je pravda, že i Třinečtí si dlouho vedli znamenitě v obranné hře, ale přece jenom v 52. minutě kapitulovali. Ke konci zápasu hráli vabank, odvolali brankáře, jenže nakonec obdrželi gól do prázdné sítě.

„Dnes to bylo o tom, kdo udělá dřív chybu a kdo té chyby dřív využije. Bohužel to byl Mnichov. A taky asi rozhodly přesilovky, měli jsme hodně šancí, hodně přesilovek a víme, že si s nimi příště musíme poradit lépe,“ řekl po zápase brankář Marek Mazanec.

Zatímco v pátečním zápase s Rapperswilem viděli diváci třináct (!) branek (6:7 po prodl.), dnes si ani jednou nemohli zakřičet: gól. „Kluci dnes hráli i do obrany dobře, z naší strany jsme dnes sehráli skvělý kolektivní sport. Příště ale musíme dát i nějakou branku,“ podotkl Mazanec.

Další dva zápasy odehrají Oceláři příští týden ve Finsku, proti Lahti a Tampere. „Nastudujeme si soupeře, zase si něco řekneme k naší hře. Vypíchneme si po dnešku dobré věci i ty špatné a pojedeme dál,“ dodal třinecký gólman.

Zdroj: redakce, hcocelari.cz