Třinec se dokáže na play-off připravit, míní jeho někdejší kouč Vladimír Kýhos

Přidat na Seznam.cz

Hokejový trenér Vladimír Kýhos působil v pěti extraligových klubech. A na střídačce v různých obdobích zažil snad všechny možné varianty a fáze soutěže – play-off až s cestou do finále, ale i boj o záchranu.

V současné době Kýhos sleduje špičkové hokejové dění v roli diváka a svoje trenérské zkušenosti uplatňuje v HC Most, celku třetí nejvyšší soutěže. V rozhovoru pro SportDeník.cz hovořil o extralize právě s vyhlídkou blížícího se play off.

Na snímku hokejový trenér Vladimír Kýhos.

Začněme obhájcem titulu Třincem, kde jste mimochodem v minulosti také působil. Co soudíte o nynějším třineckém týmu?

Play -off je vždycky těžké, ale samozřejmě víme, že Třinec se na něj dokáže připravit. I když není v aktuální části sezony na prvních dvou příčkách tabulky, rozhodně bych je nepodceňoval. Už loni předvedli, že jejich kvalita odpovídá nejvyšším ambicím.

Ale před rokem musel Třinec začínat dokonce v předkole play-off. Věřil jste, že se prosadí znovu až na vrchol?

Hráli s Litvínovem v předkole a neměli to tak snadné, jak by se od Třince očekávalo. Ale potom se rozjeli, dostali se znovu do finále jako v předchozích letech a znovu vyhráli titul.

Třinci před touto sezonou odešli někteří klíčoví hráči.

Ale zase přišli jiní, kteří převzali role dřívějších opor.

Hodně mediálně sledované jsou Dynamo Pardubice a Sparta Praha. Co na jejich adresu?

Sparta má velmi dobrý kádr. V play off bych ale nic netipoval, může to být úplně jinak, než stanoví prognózy. Když se zraní důležití hráči, je to nepříjemné. Pardubicím třeba nějaký čas chyběl Lukáš Sedlák a bylo to znát. A promluvit do toho mohou kromě velkých favoritů i jiné týmy. V poslední době se zvedla Kometa Brno.

Zdroj: autorský článek