Třinec dokonal historický obrat

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Třince letos jako první tým v historii otočili nepříznivě se vyvíjející sérii ze stavu 0:3 na 4:3 a zahrají si finále! Sedmý duel se dočkal vítěze až na začátku čtvrtého prodloužení, šťastným hrdinou se stal Miloš Roman.

Dramatická série je u konce. Sparta nezvládla dotáhnout nadějné vedení 3:0 na zápasy a zůstala před branami finále. Pražané tak berou za letošní sezonu bronz. O jejich vyřazení rozhodl druhý nejdelší zápas v historii české extraligy, který se dočkal rozuzlení až ve 122. minutě.

Sparta přitom v utkání dvakrát vedla. Už v 5. minutě přiblížil domácí celek k finále Jakub Krejčík, na jehož trefu odpověděl o sedm minut později Halewka. Po změně stran pak znovu Krejčík využil přesilovou hru a Třinec tak musel znovu dotahovat. Vyrovnávající zásah si pak nechal až na samotný závěr. Necelou minutu před koncem využil početní převahu Daňo a na řadu přišlo prodloužení. To podle pravidel muselo trvat tak dlouho, dokud jeden z týmů nevstřelí gól. Fanoušky tak čekalo v O2 areně pořádně dlouhé odpoledne, které ukončil až hostující Miloš Roman. Sparta tak ani letos titul pro nejlepší výběr extraligy nezíská.

Naopak Slezané budou usilovat již o pátý triumf v soutěži v řadě. V loňském ročníku porazili jiný východočeský celek Hradec Králové, tentokrát proti nim stojí hvězdami nabitý kádr Pardubic. Podaří se svěřencům trenéra Zdeňka Motáka zvednout nad hlavu mistrovský titul i tentokrát?

zdroj: autorský článek