Třináct let čekaly slávistky na titul. Letos se Pražanky dočkaly a zkazily tak mostecký vstup do historie

Přidat na Seznam.cz

Vyhrát devětkrát za sebou mistrovský titul je na dlouhý potlesk, ale získat ho desetkrát v řadě, to je na aplaus vestoje. Jenže mosteckým házenkářkám se té kýžené desítky dosáhnout nepodařilo. Na posledním schodu zakoply o slávistky, když první zápas prohrály 26:32 a v odvetě dokázaly jen remizovat 24:24.

Musíme sportovně uznat, že Slavie byla v součtu obou finálových utkání lepší. Ukázala, jakou mají i jejich mladé hráčky morální sílu, prohrávaly o čtyři branky a nepoložily se a dokázaly to srovnat na remízu,“ hodnotí finálovou sérii mostecký kouč Jiří Tancoš.

Most měl možnost dotáhnout druhý zápas do vítězného konce, ale nadějné vedení se mu nepovedlo udržet. „My jsme propásli moment, kdy to bylo o čtyři a nedokázali jsme navýšit, to zřejmě rozhodlo. Hráčky viděly, že jsme poměrně rychle ztratili vedení a euforie rychle ochladla a až do konce to byla víceméně remíza a to už jsme cítili, že už asi nebudeme mít sílu na obrat. Můžou nás mrzet i některé neproměněné šance, ale ty Slavia měla taky. Velké poděkování patří tradičně fanouškům, kterých přišlo ohromné množství a vytvořili úžasnou atmosféru, jen je škoda, že jsme se jim nemohli odvděčit ziskem titulu,“ snažil se Tancoš vidět alespoň něco pozitivního na posledním utkání sezony.

Pro slávistky je to 14. titul v historii klubu plus nepočítaně finálových účastí. Ten první titul se datuje už k roku 1926, což jen dokazuje, jaké má Slavia v házené významné postavení. Pro upřesnění doplňme, že klub vznikl v roce 1919. Družstvu se tak nepovedlo oslavit před čtyřmi lety stovku titulem, v té době byly Černí andělé, jak se nazývají mostecké hráčky, k nepřekonání, ale to je určitě teď už nemrzí. Slavia se titul zaslouží i z toho důvodu, že vyhrála základní část soutěže.

A ještě statistiky k druhému finálovému zápasu: Nejlepší střelkyně Mostu: Cholevová 11/3, Stříšková 5/1 – Slavie: Julie Franková 6, Denisa Holeňáková 4. Rozhodčí: Milan Hájek, Tomáš Kozler. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváků 980.

Zdroj: dhcslavia.cz , dhk-banikmost.cz