Tři výhry v řadě! Hokejisté Litvínova jsou překvapením úvodu extraligové sezony

Přidat na Seznam.cz

Příjemným překvapením úvodu sezony v extralize jsou hokejisté Litvínova. Po čtyřech kolech soutěže figurují na třetím místě tabulky za předpokládanými aspiranty v boji o titul pražskou Spartou a Pardubicemi. A to měli Litvínovští docela těžký los, když v prvním duelu hráli právě na pardubickém ledě.

Aktuálně zdobí bilanci Litvínova tři vítězství za tři body v řadě, což je cenný výsledkový hattrick. Konkrétně v podobě skalpu Plzně, Brna a Liberce.

Na snímku hokejový trenér Karel Mlejnek v útrobách litvínovského zimního stadionu v září 2023.

Byť v klubu nastaly docela velké hráčské změny, zdá se, že noví hráči do týmu dobře zapadli. V týmu už nejsou tři nejproduktivnější hráči z minulé sezony Šimon Stránský, Patrik Zdráhal a George Estephan, kteří odešli do Skandinávie. Navíc obránce Ralfs Freibergs přestoupil do Hradce Králové.

Jako správné posily se ale už projevují útočníci Ondřej Kaše, David Kaše, Petr Koblasa a Liam Kirk, dobře si vedou i nové tváře v obraně.

Trenér Karel Mlejnek si váží toho, že po kvalitní letní přípravě se týmu daří i v mistrovských zápasech. V Litvínově bývalý asistent u reprezentačního áčka i někdejší hlavní trenér reprezentační dvacítky působí v klubu druhou sezonu. Tu loňskou začínal jako asistent Vladimíra Růžičky a po jeho odvolání převzal post hlavního kouče.

Zápas s Libercem byl ovlivněný hrou speciálních týmů. Dobře jsme se na takové situace připravili a to nás dovedlo k vítězství,“ uvedl Mlejnek v těchto intencích pro média po vítězném duelu v severočeském derby (4:1).

Právě v herních prvcích při nestejném počtu hráčů na ledě Litvínovští svého soupeře předčili. „Především jsme se ubránili dvěma oslabením tří proti pěti. Liberec považuji za těžkého soka, který umí hru znepříjemnit každému celku,“ podotkl ještě Mlejnek.

Faktu, že Litvínov vyhrál rozdílem tří branek, si kouč moc cenil. „Naštěstí jsme inkasovali jen jednou a měli jsme koncovku zápasu pod kontrolou. Uklidnili jsme se čtvrtým vstřeleným gólem,“ rozebíral litvínovský trenér.

Zápas s Libercem byl pro něj specifický v tom směru, že v Liberci v minulosti dva roky pracoval přímo u áčka Bílých Tygrů jako asistent tehdejšího trenéra Filipa Pešána. A v některých zápasech Ligy mistrů vedl Liberec dokonce v roli hlavního kouče. Mlejnek se navíc podílel i na stříbrné medaili Liberce v extralize v roce 2017. A nyní se potkal s Pešánem v roli soupeře poté, co se liberecký trenér vrátil k týmu po čtyřech letech.

Mlejnek vydařený start Litvínova do sezony bere s nadhledem.

Extraliga bude dlouhá a v základní části musíme hrát čtyřikrát s každým soupeřem. Takže nejde dopředu s něčím kalkulovat. Prostě to bereme tak, že je potřeba být připravený ve všech zápasech ve smyslu tady a teď,“ dodal trenér.

Zdroj: autorský článek