Tři schody ke zlatu. Vystoupají čeští mladíci tak vysoko?

Přidat na Seznam.cz

Českým hokejistům na MS do 20 let se pravidelně daří postoupit do čtvrtfinále. Byli jsme však v minulých letech zvyklí, že to byla zpravidla konečná, protože dostat se přes favority typu Kanady, Ruska či Švédska bývalo nemožné. Letos je však vše jinak. Českým mladíkům se v kanadském Halifaxu podařilo vyhrát základní skupinu a v pondělí navečer se střetnou se Švýcarskem. A budou favority. Zvládnou tuto úlohu?

Poslední utkání v základní skupině proti Německu potvrdilo, že jsou naši mladí hokejisté ve skvělé formě, německý výběr přejeli jednoznačně 8:1. Čtyři naši hráči si připsali tři kanadské body (Ryšavý, Szturc, Brabenec a Chmelař) a klidně se může stát, že český hokejista bude nakonec nejlepším ve statistikách. K tomu je však důležité dojít co nejdále. A tenhle tým tyto ambice může mít. „Projevuje se, jakou máme partu,“ prohlásil pro Českou televizi Jaroslav Chmelař. „Hrajeme pospolu, jsme blízko u sebe. Na tým jsem strašně pyšný.“

Česko – Německo 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. D. Špaček (S. Svozil, Chmelař), 18. G. Szturc (Brabenec), 30. Chmelař (Brabenec, D. Moravec), 37. Ryšavý (G. Szturc, Menšík), 38. Hauser (D. Špaček, Marcel), 45. Chmelař (G. Szturc, Brabenec), 46. J. Kos (Ryšavý, Sapoušek), 58. Ticháček (Ryšavý, J. Kos) – 33. Oswald (Sinn, Bettahar). Rozhodčí: Magnusson (Švéd.), Schlittenhardt (USA) – Konc (SR), Oliver (Kan.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 8454.

Česko: Suchánek – Ticháček, D. Jiříček, S. Svozil, D. Špaček, Hamara, D. Moravec, A. Čech – Sapoušek, Šapovaliv, Kulich – Chmelař, Brabenec, G. Szturc – Ryšavý, Menšík, J. Kos – Hauser, Marcel, Měchura – od 41. navíc Šalé. Trenér: Radim Rulík.

Nejdříve je však nutné porazit hráče ze země helvétského kříže. Švýcaři sice skončili na posledním postupovém místě, avšak podařilo se jim v prodloužení porazit jak Slováky, tak především Finsko. Takže určitě není radno je podceňovat. Navíc jsme s nimi prohráli v přípravě…

Pro trenéry našeho nároďáku v čele s Radimem Rulíkem nyní bude důležité vštípit hráčům, kterých chyb se vyvarovat. I když oni sami tuší, kde je případně tlačí bota (brusle). „Někdy jsou problémem naše vyloučení. Ne, že jich máme moc, ale občas chodíme ven za hlouposti. Měli bychom některé situace ještě taky zjednodušit, sem tam je přehráváme,“ uvedl k tomu kapitán David Jiříček.

Další čtvrtfinálové dvojice: Švédsko – Finsko, Kanada – Slovensko a USA – Německo.

Zdroj: irozhlas.cz, aktualne.cz