Tři roky čekal David Rittich na čisté konto. V noci si poradil i s nejlepším hráčem světa

Přidat na Seznam.cz

Connor McDavid sice nemá tak úžasnou formu jako v loňské sezoně, přesto každý hokejový brankář je jistě v duchu nadšený, že mu nejlepší hráč světa nedal gól. Tyto pocity možná zažíval dnes v noci i český gólman David Rittich, který navíc vymazal i ostatní střelce Edmontonu. Brankář Los Angeles si tak po třech letech připsal čisté konto. „Snažím se jen dělat svou práci, být na správném místě a být dobrý,“ řekl po utkání osvědčenou formulku český strážce losangeleské svatyně.

Rittich celkem zabránil 26 střelám a je tak třetím českým gólmanem po Petru Mrázkovi a Karlu Vejmelkovi, který v aktuální sezoně vychytal nulu. Logicky se stal i první hvězdou zápasu, který skončil 4:0.

Pro Los Angeles to bylo důležité vítězství. Z posledních předešlých sedmnácti zápasů vyhráli „Králové“ pouhé tři utkání. „Nikdy jsme ale neztratili víru v sebe. Víme, že máme dobré hráče a že umíme vyhrávat,“ dodal Rittich.

Rodák z Jihlavy přišel do Los Angeles vloni v létě. Sezonu však nejdříve začal na farmě. Kings si ho vytáhli nahoru v prosinci a už mezi elitou zůstal. Od té doby odchytal 12 zápasů, v kterých má průměr inkasovaných branek pod dvě (přesněji 1,9) a úspěšnost zásahů 93,1 procenta.

Los Angeles – Edmonton 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 48. a 58. Byfield, 23. Dubois, 24. Lewis. Střely na branku: 26:26. David RITTICH odchytal za Los Angeles celý zápas a z 26 střel neinkasoval. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. RITTICH, 2. Byfield, 3. Dubois (všichni Los Angeles)

Zdroj: apnews.com, nhl.com