Trénovat Vítkovice? To je splněný sen, říká trenér lídra Miloš Holaň

Přidat na Seznam.cz

Hokejový celek Vítkovic tráví současnou reprezentační přestávku v extralize na prvním místě tabulky. Ostravský klub od začátku sezony prožívá úspěšné období a dalším potvrzením stability a zároveň systematické práce je fakt, že trenér Miloš Holaň podepsal novou dvouletou smlouvu. Jeho domovským působištěm tak bude dál ostravská aréna.

Někdejší skvělý obránce Holaň se nikdy netajil, že je vítkovickým srdcařem. V české extralize trénoval i pražskou Spartu, Mladou Boleslav a Pardubice a současného angažmá v ostravském hokeji si nesmírně váží.

Už když jsem před dvěma lety dostal důvěru jako hlavní trenér Vítkovic, hned jsem to komentoval slovy, že je to pro mě splněný sen,“ nechal se slyšet Holaň v médiích.

Samozřejmě mám velkou radost, že se nám letos daří a můžeme společně pracovat ve prospěch mužstva. Moc si přeji, aby se nám podařilo dosáhnout co možná největšího úspěchu, na který v klubu všichni už tak dlouho čekáme,“ připomněl kouč na klubovém webu současnou pozici týmu v tabulce.

O kvalitní práci trenérského týmu Vítkovic pod vedením Miloše Holaně svědčí skutečnost, že hned čtyři hráči klubu byli počátkem tohoto týdne povoláni do reprezentačních celků tří zemí – v českém národním mužstvu figuruje útočník Petr Fridrich, ve slovenském áčku obránci Patrik Koch a Mário Grman a v týmu Lotyšska útočník Roberts Bukarts.

Původně byl do české reprezentace nominován i brankář Aleš Stezka, ale musel se omluvit kvůli viróze.

Nejbližší zápas po reprezentační přestávce by měli hokejisté Vítkovic sehrát v úterý 20. prosince na ledě Mountfieldu Hradec Králové.