Trenérský štáb Sparty je kompletní. K týmu se připojil Švéd Wallson

Přidat na Seznam.cz

Šestapadesátiletý trenér, který slavil sva mistrovské tituly se Skellefteou se k týmu připojil ve středu. Smlouvu má, stejně jako Miloslav Hořava, uzavřenou do konce příští sezóny.

„Hans Wallson je nesmírně kvalitní a zkušený trenér. Navíc vítězný typ. Do finále se Skellefteou se probojoval i poté, co mu z týmu po úspěchu odešlo dvanáct hráčů do zahraničí. To není náhoda,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton pro klubový web HC Sparta.

Původně měl švédský odborník dorazit do Prahy už v pondělí. Vedle Skelleftey trénoval také ve Švýcarsku v týmu ZSC Lions Curych. Naposledy působil ve druhé švédské lize v týmu Björklöven.

„Bylo by skvělé, kdyby Hans dokázal do naší hry implementovat prvky právě ze Švédska. Vždyť právě švédské týmy patří mezi nejlepší týmy v Evropě, stejně tak švédská reprezentace,“ přál si Ton.

Jako svého asistenta si trojnásobného trenéra roku ve Švédsku vybral osobně Hořava poté, co nabídku Sparty odmítl bývalý reprezentační kouč Josef Jandač.. Walsona nabídka Sparty potěšila. Podle svých slov má i dostatek informací a poznatků k českému hokeji, takže adaptace na nové prostředí bude rychlá.

Sparta sáhla ke změně na trenérské lavici před první reprezentační přestávkou, kdy odvolala Pavla Pateru s Patrikem Martincem. Nové trenérské složení bude mít premiéru v pátek proti Liberci.

Zdroj: HCSparta, redakce