Trenérská dvojice Českých Budějovic se rozpadá. Nikl odchází, Zápotočný (zatím) zůstává

Přidat na Seznam.cz

Nezvyklý systém dvou hlavních trenérů, s kterým vstoupilo do letošní roku českobudějovické Dynamo, po jedenácti měsících končí. Dvojice Tomáš Zápotočný, Marek Nikl už nebude společně trénovat, protože druhý jmenovaný odchází. „Mužstvo přebírá Tomáš Zápotočný, jeho asistenty zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský. Markovi děkujeme za odvedenou práci pro Dynamo, a přejeme hodně úspěchů v jeho dalším působení,“ stojí v prohlášení na webu Dynama.

Tento krok jihočeského klubu je trochu nečekaný, protože před začátkem reprezentační přestávky předseda představenstva Vladimír Koubek odmítal, že by došlo ke změně na trenérských postech. „Ačkoliv na mě ze všech stran, včetně někdejších dynamáků, doléhá tlak na to, abych vyhodil trenéry či sportovního manažera, já to dělat nebudu. Co bych získal tím, kdybych současné trenéry odvolal? Nechceme jít tou cestou, která je v Čechách běžná. Když se nedaří, tak odvoláte trenéra. Naši trenéři věří hráčům a hráči trenérům,“ řekl před devíti dny Koubek. A ejhle, nyní takováto změna, i když jen polovičatá…

Jak už často na stránkách Sportdeníku.cz uvádíme, změna na trenérském postu v drtivé většině případů přinese okamžitý úspěch. Těžko však soudit, co nového přinese „starý“ trenér. Navíc když nejbližším soupeřem Jihočechů je pražská Slavia…

Vedle trenérského postu možná dojde i ke změnám v hráčském kádru. „V současném kádru A-týmu je pět možná šest hráčů, kterým na konci sezony končí smlouva. Jednání o případných příchodech a přestupech probíhají, nebudu říkat jmenovitě, ale je to v pohybu. Dá se říct, že do každé řady by mohl někdo přijít,“ podotkl sportovní manažer Jan Podroužek.

České Budějovice jsou v ligové tabulce na předposledním místě. Navíc Jihočeši vypadli minulý týden v českém poháru, když nestačili na Jablonec. „Čekají nás teď do konce podzimu čtyři důležitá utkání. Budeme se snažit z nich vydolovat co nejvíce bodů,“ je optimista Zápotočný.

Zdroj: redakce, dynamocb.cz