Trenéři Kozel a Hejkal chystají své týmy na finále nadstavby o umístění

Přidat na Seznam.cz

Pouze šest duelů obsahuje program tzv. Nadstavbové skupiny o umístění na 7.-10. místě v první fotbalové lize. Po semifinálových dvojzápasech vykrystalizovalo finále, v němž se systémem doma – venku střetnou Slovan Liberec a FC Hradec Králové. Pro FK Mladé Boleslav a Dynamo České Budějovice už prvoligová sezona skončila.

Liberečtí přešli v semifinálové fázi přes Jihočechy po výsledcích 2:3 v Budějovicích a 4:0 na domácím stadionu (na snímku). Z toho je patrné, že zejména severočeský celek produkoval ofenzivní fotbal. Šest gólů ve dvou utkáních je dobrou vizitkou.

Po náročné základní části chceme dovést do zdárného finiše aspoň tuto nadstavbovou skupinu, což by znamenalo sedmé místo v konečném pořadí. Takže v semifinále nás zajímal jen postup do finále, což se nám splnilo,“ uvedl liberecký trenér Luboš Kozel při tiskové konferenci po domácím zápase s Budějovicemi.

Byť už nejde o zásadní rezultát v sezoně, podle kouče by měli mít jeho svěřenci pořád motivaci.

Každý zápas může nějakým způsobem zasáhnout do kariéry hráče. Vezměte si fakt, že jsme byli neustále ujišťováni, že útočník Van Buren zůstane v Liberci i pro jaro. A v závěru podzimu dal v poháru tři góly v Olomouci a Slavia si ho v zimě stáhla a teď bojoval o titul,“ uvažoval Kozel.

Královéhradecký trenér Stanislav Hejkal se ve finálovém dvojzápase s Libercem pokusí úspěšně završit svoji roli hlavního kouče, protože od nové sezony přebere „Votroky“ nový trenér Jozef Weber.

Jsme rádi, že jsme v semifinále zdolali Mladou Boleslav, když se dvakrát hrálo na jejím stadionu, který je i naším „azylem“. Nedostali jsme gól, přitom jsme rotovali se sestavou,“ zmínil Hejkal výsledky 0:0 a 2:0.

Ve finále asi dostanou šanci hráči širšího kádru. Kdy jindy by se měli prezentovat, než v podobných zápasech,“ dodal Hejkal.

České Budějovice sice utrpěly na závěr sezony debakl, ale trenér Tomáš Zápotočný přijal situaci s nadhledem.

Na jednu stranu jsem se do Liberce těšil, ale porážka 0:4 vypadá krutě. To mě místní moc radosti neudělali,“ komentoval s úsměvem svůj návrat pod Ještěd v pozici prvoligového trenéra Zápotočný, který v Liberci prožil úspěšnou část své hráčské kariéry.

Celkově ale bereme jako úspěch, že jsme se vůbec do prostřední nadstavbové skupiny dostali. V jedné fázi sezony to vypadalo na hrozbu baráže o udržení, což nám mnozí předpovídali,“ podotkl Zápotočný.

Mladá Boleslav v nadstavbě neuspěla. „Pokud jde o zápasy, tak jsme s nimi skončili. Ale budeme pokračovat v přípravě,“ shrnul skutečnost trenér Pavel Hoftych.

Zdroj: autorský článek