Trenéra Martina Haška čeká premiéra na lavičce Brna proti mateřskému klubu

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový trenér Martin Hašek (na snímku) se vrací na prvoligovou scénu. Byl jmenován hlavním koučem Zbrojovky Brno poté, co vedení klubu odvolalo Richarda Dostálka. A Haška čeká vskutku pikantní brněnská premiéra v neděli 16. dubna proti Pardubicím, odkud pochází a kde začínal s vrcholovým fotbalem.

Před rokem v průběhu jara přijal Hašek nabídku z druholigového celku FK Ústí nad Labem, ale v posledních pěti zápasech loňské sezony se týmu nedařilo a sestoupil do třetí ligy. Následně trenér v Ústí skončil a věnoval se fotbalu z pozice experta a komentátora při ligových i reprezentačních zápasech v televizi nebo na sportovních webech apod.

Nyní kývl Martin Hašek na další výzvu k záchranářské misi. A to v první lize, která vstupuje do rozhodující fáze sezony. Fotbalisté Brna mají na třináctém místě stejný počet 27 bodů jako čtrnácté Teplice. Pod nimi jsou už jen Zlín a Pardubice se 22 body.

Poslední celek sestoupí přímo, což je velká hrozba pro všechny celky z nejspodnějších pater tabulky. Kluby na 14. a 15. místě budou muset hrát podle rozpisu soutěže baráž s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Martin Hašek může i v Brně využít hráčské zkušenosti z Chebu, Slovanu Liberec, pražské Sparty, Příbrami, ale i z působení v Rusku a Rakousku. Jako trenér už pracoval kromě zmíněného Ústí nad Labem například v Sokolově, Pardubicích a především ve Spartě Praha a Bohemians Praha 1905, kde skončil na podzim 2019. Brno je pro něj ale prvním mimopražským trenérským angažmá v první lize!

Dosavadní hlavní trenér Brna Richard Dostálek byl odvolán po domácí porážce s FC Hradec Králové. Ta byla jen pokračováním přetrvávající jarní krize týmu, který se sice opírá o nejlepšího ligového střelce Jakuba Řezníčka, ale většina hráčů neprokazuje formu jako na podzim.

Zdroj: autorský článek