Trenér Varaďa po prohře v Lize mistrů ocenil pardubické publikum

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Pardubic vstoupili jako první český tým v právě začínající sezoně do Ligy mistrů. Třebaže v domácí soutěži obsadili na jaře „až“ třetí místo, účast v prestižním evropské klání si vybojovali díky prvenství po základní části minulého ročníku extraligy.

Zatímco do dubna vedl východočeský celek trenér Radim Rulík, Ligu mistrů už absolvují Pardubice pod taktovkou nového kouče Václava Varadi. Takže pro něj byl zápas s předním finským klubem Ilves Tampere soutěžní premiérou. A Dynamo Pardubice prohrálo 1:3.

Na ilustračním snímku ze srpna 2023 hokejová aréna v Pardubicích, kde poutač zve na zápasy Ligy mistrů.

Byť se hrálo v poslední srpnový den, v Pardubicích je o hokej zájem i v tomto období.

Musím ocenit skvělou diváckou kulisu. Přece jen je teprve závěr léta a to není hlavní hokejový čas nejen pro hráče, ale ani pro fanoušky. Proto jsme rádi, že nás příšli podpořit,“ komentoval Varaďa v těchto intencích na klubovém webu početnou návštěvu v hledišti, kam dorazilo přes 6 500 diváků.

Zápas jsme odbojovali, soupeř byl přesto o trochu lepší. Škoda, že jsme pustili Ilves do vedení na 2:0. Chtěli jsme to odčinit od druhé třetiny zápasu. Celkově byl náš výkon slušný. Ale už se musíme soustředit na další kolo, tentokrát ve Švédsku,“ uvažoval Varaďa.

Utkání Pardubic s Ilves Tampere zaujalo i faktem, že za finský klub nastoupili čtyři čeští hokejisté. A výrazně se prosadili útočníci Šimon Stránský a Petr Kodýtek, kteří se podíleli asistencemi na dvou gólech. Stránský přišel do Finska v létě z Litvínova a Kodýtek z Plzně. Oba mají i reprezentační ambice a budou je chtít potvrdit i v novém klubovém angažmá. Za Ilves chytá brankář Jakub Málek a v obraně ještě hraje Dominik Mašín.

Šimon Stránský byl loni naším nejlepším hráčem a nedalo se jej udržet v klubu vzhledem k jeho výkonům a touze po cizině. Přišel do evropského top týmu a uvidíme, jak se mu v něm bude dařit,“ glosoval nedávný Stránského přestup generální ředitel a manažer Litvínova Pavel Hynek.

Zdroj: autorský článek