Trenér Růžička začal štaci ve třetí nejvyšší soutěži vítězně. Čekání na sezonu nebylo dlouhé, říká nový ústecký kouč

Přidat na Seznam.cz

Hokejový trenér Vladimír Růžička má za sebou další premiéru ve své bohaté hráčské a poté trenérské kariéře. A to jako hlavní kouč na střídačce Slovanu Ústí nad Labem ve třetí nejvyšší soutěži, která se hraje pod názvem druhá liga.

Zkušený lodivod, který do poloviny minulé sezony vedl hokejisty Litvínova v extralize a následně působil ve stejném klubu u dorostu, si mohl v Ústí připsat první úspěch. Slovan porazil tým Chebu 4:3, ale Růžička zůstal nad věcí.

Na snímku hokejový trenér Vladimír Růžička v útrobách ústeckého zimního stadionu ve druhé polovině září 2023.

Čekání na vstup do sezony nebylo zase tak dlouhé, jak by se mohlo zdát. Vždyť extraliga odstartovala v polovině září a naše druhá liga jen o týden později, takže to není zase tak velký rozdíl,“ uvažoval Růžička pro SportDeník.cz.

Co mu ukázal první zápas?

Podle výsledku to dopadlo v pohodě. Začali jsme velice dobře, ale v závěru utkání jsme mohli o těsný náskok přijít. Na tohle si musíme dát pozor. S lepšími celky, aniž bych chtěl snižovat výkon Chebu, by nás případný výpadek asi stál body,“ mínil Růžička.

Novým trenérem Chebu je Tomáš Mareš, kterého Růžička dobře zná.

Hráli jsme spolu kdysi československou ligu za Litvínov. Vůbec jsem nynější trenérský souboj ve druhé lize nebral nijak prestižně, jsme kolegové,“ usmál se novopečený ústecký kouč.

K Růžičkově angažmá v Ústí se pro SportDeník.cz vyjádřil Vladimír Evan, předseda spolku HC Slovan Ústí mládež, který je stoprocentním vlastníkem klubu.

S Vláďou Růžičkou se známe dlouhodobě. Jsme stejně staří, je nám šedesát let. Vzpomínám si, že jsme proti sobě nastupovali už dávno ještě v juniorské kategorii, já za Kladno a Růžička za Litvínov a hned přešel do tamního áčka. Když se objevila možnost, aby teď šel do Ústí, tak jsme spolu jednali už od dubna. A pro Ústí to dopadlo dobře,“ podotkl Evan.

Fanoušky možná zajímá, jak by se ústecký klub zachoval, pokud by Růžička dostal trenérskou nabídku z vyšší soutěže, než je druhá liga.

Tak o tom jsme se vůbec nebavili ani v náznacích. Kdyby ta situace přece jen náhodou někdy nastala, tak bychom to teprve řešili, ale Růža je zatím v Ústí,“ dodal Evan.

Zdroj: autorský článek