Trenér Rulík předával už v Chomutově první zkušenosti svému nástupci Augustovi

Přidat na Seznam.cz

Chomutovská aréna se stala v polovině července dějištěm unikátní hokejové akce. A tím bylo soustředění národního týmu hráčů do dvaceti let před zápasovým vstupem do nadcházející sezony. Byli u toho i dosavadní kouč dvacítky a nově jmenovaný hlavní trenér reprezentačního áčka Radim Rulík a jeho nástupce na trenérské lavičce juniorského výběru Patrik Augusta.

Tato kombinace dvou zkušených lodivodů u jednoho mužstva vyplynula ze situace v českém hokeji. Rulík si naplánoval program s dvacítkou v době, kdy se počítalo s pokračováním jeho angažmá u tohoto týmu. Proto v Chomutově předával takříkajíc přímo u ledu svoje poznatky Patriku Augustovi.

Na ilustračním snímku je chomutovská aréna, kde měli soustředění hokejoví reprezentanti do dvaceti let.

Rulík s Augustou, uznávaná trenérská jména, se ještě loni potkávali v roli soupeřů v extralize. Rulík vedl Pardubice a Augusta tým Liberce. Nyní chtějí využít svoje zkušenosti u reprezentačních celků.

Zajímavostí je, že pro oba trenéry není chomutovské hokejové prostředí neznámou destinací. Rulík dokonce v minulosti trénoval Chomutov ještě v éře, kdy tým bojoval v první lize a usiloval o postup do extraligy. Pak do místní arény jezdil jako trenér jiných celků v extralize, když v ní účinkoval chomutovský celek a později tu mělo domácí prostředí i Kladno. Proti stejným soupeřům vedl na chomutovské půdě trenér Augusta hráče Liberce.

I když jsme předtím na lavičce nikdy nespolupracovali, myslím, že máme podobný přístup k hokeji,“ svěřil se Rulík po zahájení chomutovského kempu.

Naprosto se respektujeme a nynější soustředění beru jako vhodný start do svého reprezentačního angažmá. Po konci v Liberci jsem neměl úplně jasno o trenérské budoucnosti a možnosti práce u dvacítky si moc vážím,“ přidal se Augusta.

Zdroj: autorský článek