Trenér Patrik Martinec po vyhazovu z pražské Sparty povede hokejisty Komety Brno

Přidat na Seznam.cz

Hokejová Kometa Brno je po Plzni, Litvínovu a pražské Spartě dalším klubem, který v dosavadním průběhu extraligové sezony mění obsazení na postu hlavního trenéra. Do klubu nově přichází Patrik Martinec, který byl před několika týdny odvolán ze střídačky pražské Sparty, kterou vedl společně s rovněž odvolaným Pavlem Paterou. A v Brně byl Patrik Martinec jmenován hlavním koučem.

Nastává tak paradoxní situace, že ve dvou klubech extraligy budou znovu v trenérské roli působit bratři Martincové.

Tomáš Martinec vede Mountfield Hradec Králové, Patrik Martinec byl v minulé sezoně asistentem trenéra v Motoru České Budějovice a získal s jihočeským klubem bronz v extralize. Od začátku probíhající sezony patřil do trenérského týmu Sparty. Zatímco v pražském klubu mu patřila pozice asistenta, v Brně takříkajíc „povýšil“ na hlavního trenéra. Jeho domovským působištěm tak bude brněnská hokejová aréna (na snímku).

Zajímavostí je, že Patera s Patrikem Martincem byli ve Spartě odvoláni v době, kdy tým po nevídaně dlouhé sérii porážek klesl na předposlední místo tabulky. Pod novým koučem Miloslavem Hořavou se Sparta zvedla, vyhrála osmkrát v řadě a posunula se do první poloviny tabulky.

Pokud jde o hráčskou kariéru Patrika Martince, tak během ní vystřídal mj. Pardubice, Hradec Králové, pražskou Spartu, pražskou Slavii i Litvínov. Ve Spartě byl svého času elitním útočníkem se skvělou produktivitou. V roce 2000 pomohl Spartě k mistrovskému titulu. Jako hráč pak odešel do korejského klubu Anyang Halla, kde začal i trenérskou dráhu.

Patrik Martinec ve Spartě zastával i funkci sportovního manažera a byl také asistentem trenéra Josefa Jandače, když pražský celek v roce 2016 svedl napínavý souboj s Libercem ve finále extraligy, které zvládli lépe liberečtí hokejisté a získali titul, kdežto na Spartu zbylo „jen“ stříbro.

Trenérskou premiéru na střídačce Komety Brno by si měl Patrik Martinec odbýt v úterý 20. prosince na domácím ledě v zápase s posledním Kladnem. Je možné, že při tom bude na hrací ploše i hrající kladenský majitel Jaromír Jágr, který už nastoupil za svůj klub i v neděli na ledě Liberce.