Trenér Miroslav Koubek vede v úvodu jara Viktorii Plzeň proti svým bývalým klubům

Přidat na Seznam.cz

Los tomu chtěl, že zkušený fotbalový trenér Miroslav Koubek absolvuje na lavičce Viktorie Plzeň první tři jarní ligové zápasy proti celkům, v nichž v minulosti působil.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu v Plzni.

A z dosavadních dvou duelů si Plzeň připsala čtyři body. Utkání proti Mladé Boleslavi (1:1) i v Ostravě proti Baníku (výhra Plzně 1:0) přinesla plzeňské straně a tudíž i trenéru Koubkovi naprosto odlišné emoce, což vyplynulo především z výsledků.

V zápase se středočeským týmem přišla plzeňská Viktoria o dva body, když inkasovala vyrovnávací gól v poslední minutě z penalty. Tomu se říká „ztracené vítězství“. O tři dny později se v Ostravě udála rovněž napínavá koncovka, tentokrát se šťastnou tečkou pro Plzeň. Brazilský záložník Cadu vstřelil vítězný gól v nastavení druhého poločasu.

A aby toho nebylo málo, pokud jde o zajímavé skutečnosti, tak Cadu se prosadil na půdě klubu, v němž v minulé sezoně hostoval právě z Plzně. A jelikož se mu v ostravských barvách dařilo, stáhla si ho Plzeň v létě 2023 zpět. A teď při „návštěvě“ Ostravy v roli soupeře se stal hrdinou pro svoje současné mužstvo.

Byly tam emoce, zápas měl tempo, agresivitu, nikdo si nic nedaroval,“ shrnul Koubek výhru v Ostravě na tiskovce, kterou zaznamenal i web plzeňského klubu.

Na západě Čech se už soustřeďují na další ligové vystoupení v sobotu 17. února na půdě Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku. Tedy proti týmu, který vedl trenér Koubek v letech 2016/2017.

Pro připomenutí aktuální situace v hráčském kádru Viktorie Plzeň lze uvést, že brankář Jindřich Staněk odešel v lednu do pražské Slavie, obránce Luděk Pernica do Zbrojovky Brno, záložníci Adam Vlkanova do Ruchu Chorzów v Polsku a Pavel Bucha do Cincinnati v USA.

Novými tvářemi jsou záložníci Lukáš Červ a Matěj Valenta z pražské Slavie, ale Červ naposledy působil ve Slovanu Liberec a Valenta v 1.FC Slovácko, záložník Cheick Souaré přišel z Vyškova a brankář Martin Jedlička se vrátil z hostování v Bohemians.

Zdroj: autorský článek