Trenér Látal uspěl s Jabloncem v Ostravě a chystá tým na duel s Olomoucí. Potkal se s Pavlem Hapalem, svým někdejším spoluhráčem z Olomouce i reprezentace

Přidat na Seznam.cz

Hektické a náročné období prožívá na přelomu října a listopadu fotbalový trenér Radoslav Látal. V první lize vede celek FK Jablonec, který před třináctým kolem nejvyšší soutěže figuroval až na předposledním místě tabulky. Severočeský celek ale zabral v pravý čas a nečekaně vyhrál na půdě Baníku Ostrava 1:0.

Na ilustračním snímku je část fotbalového stadionu v Jablonci.

Pro Látala byl zápas v Ostravě specifický hned z několika důvodů. V roli soupeře se potkal s ostravským koučem Pavlem Hapalem, svým někdejším spoluhráčem z Olomouce i reprezentace. A navíc se Látal vrátil do prostředí, které velmi dobře zná. V roce 2004 totiž přivedl jako hráč s kapitánskou páskou Baník Ostrava k mistrovskému titulu a poté v roce 2012 tamní celek dokonce i trénoval.

Nebylo příjemné jet do Ostravy s vědomím, že jsme v tabulce tak dole a k tomu hrajeme na hřišti favorita. Tlak na nás byl veliký. Ale naštěstí to z nás spadlo,“ oddechl si Látal po vítězství 1:0 ve vyjádření pro média.

Výhru z Ostravy bral jako odměnu za dřinu i v předchozích kolech.

Předtím jsme nehráli špatně, ale chyběly body. Teď už je pohled na tabulku lepší. Doufám, že nám tahle vzpruha pomůže,“ uvažoval trenér Jablonce.

Chtěli jsme dobře bránit a vyšel nám záměr s defenzivou. Soupeři jsme žádnou vyloženější šanci nedovolili. Dokonce jsme po prostřídání oživili hru v útoku. Celkově musím kluky pochválit,“ cenil si Látal ještě výhry v Ostravě.

Stejně prestižní a důležitý bude pro jablonecký tým a jeho trenéra příští zápas, kdy v sobotu 4. listopadu nastoupí Jablonec doma proti Sigmě Olomouc. Tedy proti klubu, v němž Látal rozjížděl svoji sportovní kariéru a působil v něm ve třech obdobích jako hráč a po návratu z Polska v sezonách 2019-2021 Sigmu trénoval v české první lize.

Zdroj: autorský článek