Trenér Jakub Koloušek sleduje v extralize i svého syna Matěje Kolouška

Přidat na Seznam.cz

Jakub Koloušek je bývalým volejbalistou a momentálně se věnuje trenérské práci v české extralize jako asistent trenéra v týmu VK Benátky nad Jizerou.

V jeho šlépějích jde i syn Matěj Koloušek.

„Synovu kariéru sleduji. Matěj hraje za Beskydy Frýdek-Místek. Letos nečekaně vyhráli Český pohár. Matěj patří do stejné hráčské generace jako jsou současní reprezentanti Lukáš Vašina, Josef Polák a další,“ poznamenal Jakub Koloušek (na snímku při extraligovém zápase) pro SportDeník.cz.

Má za sebou bohatou hráčskou dráhu doma i v zahraničí.

„Jsem odchovancem USK a VŠ Praha, kde jsem strávil juniorská léta. Pak jsem přestoupil do Olympu Praha, se kterým jsem byl dvakrát mistrem republiky a jednou jsme byli druzí. Po rozpadu Olympu následoval můj návrat do USK. Pak jsem hrál dva roky za Spartak Perštejn se sídlem v Chomutově. A šest let jsem působil v zahraničí,“ předkládá Jakub Koloušek svoji základní vizitku.

A přibližuje svoje štace v cizině.

„Moje manželka pochází z volejbalové rodiny Myslíkových. Je to bývalá reprezentantka. Spolu jsme hráli v Turecku, já konkrétně v Ankaře. Potom jsem nastupoval ve Francii, v Polsku za tým Nysa, odkud jsem kvůli finančním problémům klubu odešel. Celkem jsem hrál volejbal na profesionální úrovni dvacet let,“ ohlíží se volejbalista a trenér.

A může připomenout nezapomenutelné úspěchy z dosavadní kariéry.

„Byl jsem u toho, když celek z Prahy naposledy před letošním titulem Lvů Praha vyhrál nejvyšší soutěž. Tehdy jsem hrál za zmíněný Olymp. A po třiceti letech jsem slavil další volejbalový titul, ale jako trenér a na jiné adrese a za jiných okolností. Připomínám tím triumf Karlovarska v roce 2022,“ vypichuje Jakub Koloušek.

Zdroj: autorský článek