Trenér David Horejš střídá ve fotbalovém Hradci Králové Václava Kotala

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový celek FC Hradec Králové mění trenéra u prvoligového A-týmu. Dosavadní hlavní kouč Václav Kotal se vzdal funkce ze zdravotních důvodů. Jeho nástupcem se stává David Horejš, který naposledy v sezoně 2022/23 vedl FK Jablonec.

Na snímku fotbalový trenér David Horejš.

Je to už další střídání na hradecké lavičce v posledních letech. Poté, co na vlastní žádost skončil Zdenko Frťala (nyní FK Teplice), převzal východočeský tým v létě 2021 Miroslav Koubek (nyní Viktoria Plzeň). Od poloviny jara 2023 dokončil sezonu na postu trenéra dosavadní asistent Stanislav Hejkal.

V létě 2023 přišel do Hradce Králové nový trenér Jozef Weber, ale v průběhu podzimu byl odvolán. A klub angažoval Václava Kotala, který byl předtím šéftrenérem Viktorie Žižkov. Kouč Kotal skončil u áčka ke dni 28. února 2024.

Chtěl byl poděkovat příznivcům a fanouškům hradeckého celku za podporu mojí osoby během nynějšího angažmá. Bohužel mě potkaly zdravotní problémy, které musím řešit. Zdraví je pro mě rozhodující. Pokud bude zájem, doufám, že po mém vyléčení, bych se mohl do práce v klubu vrátit,“ uvedl Václav Kotal ve vyjádření na klubovém webu.

Hradečtí hned oznámili příchod nového trenéra, kterým je David Horejš. Zkušený kouč dlouho působil v Českých Budějovicích. Tamní tým přivedl do první ligy a v ní s ním dosahoval dobrých výsledků.

Po odchodu z jihu Čech zamířil Horejš do severočeského Jablonce. Na jeho lavičce absolvoval celou prvoligovou sezonu 2022/2023. Po posledním kole mu bylo vedením klubu sděleno, že se s ním dál na post trenéra nepočítá, byť měl tehdy platnou smlouvu. V Jablonci jej v červnu 2023 nahradil současný trenér Radoslav Látal.

Pikantní na celé situaci je fakt, že obnovenou premiéru v první lize a tudíž úvodní zápas v barvách Hradce Králové by si měl David Horejš odbýt v sobotu 2. března na půdě Jablonce.

Je třeba ale dodat, že úterní utkání čtvrtfinále MOL Cupu v Jablonci se v původním termínu neodehrálo a bylo odloženo kvůli mlze na stadionu…

zdroj: autorský článek, www.fchk.cz