Trenér Baďouček byl kdysi asistentem Rulíka ve Znojmě, nyní se stal hlavním koučem Orlů

Přidat na Seznam.cz

Hokejový trenér Václav Baďouček má během krátké doby už třetí působiště. Loni v září skončil na střídačce Škody Plzeň v extralize, ale zanedlouho byl jmenován koučem Dynama Pardubice B v první lize. A po skončení angažmá ve východočeském klubu se počátkem letošního října přesunul v rámci druhé nejvyšší soutěže do klubu HC Orli Znojmo, kde převzal trenérské vedení nováčka první ligy.

Ilustrační snímek je z hokejového utkání v září 2023.

Václav Baďouček začal s hokejem v Plzni a jako hráč tam strávil převážnou část své kariéry.

Za dvanáct sezon v plzeňském dresu jsem potkal v týmu řadu výborných spoluhráčů i trenérů. Mám na to pěkné vzpomínky. Ještě jsem hrál ve Zlíně, v Německu, Itálii a Karlových Varech. Hráčskou kapitolu jsem ukončil spolu s Tomášem Jelínkem v Příbrami, kde jsem přešel i na trenérskou práci,“ líčil už před několika lety Baďouček.

Pestrý je i výčet jeho trenérských štací.

Přes druhou ligu v Příbrami a v Rokycanech a prvoligový Písek jsem v sezoně 2004/05 získal první extraligové angažmá v Karlových Varech. Poté jsem byl součástí trenérských týmů i ve Znojmě, Kometě Brno a Pardubicích,“ rekapituluje Baďouček, který nejprve ve Varech a poté právě v tehdy ještě extraligovém Znojmě stál na střídačce po boku hlavního trenéra Radima Rulíka, nynějšího kouče české reprezentace.

Zkušený odborník spolupracoval i s řadou dalších trenérů.

Nejlepší vzpomínky a pro mne nejpřínosnější bylo už zmíněné působení v Karlových Varech, kde jsem po odchodu Radima Rulíka byl u týmu spolu se Zdeňkem Venerou. A postupně jsme vybudovali celek, který nejdříve vybojoval v roce 2008 stříbrné medaile. Tenhle úspěch předcházel následnému zisku mistrovského titulu Karlových Varů o rok později pod našimi trenérskými nástupci,“ připomněl Baďouček.

V Pardubicích vedl extraligové mužstvo společně s Milošem Říhou mladším. Oba se pak sešli v sezoně 2021/22 i na střídačce Škody Plzeň. To už měl Baďouček na svém kontě i postup s Vrchlabím z druhé do první ligy.

Zdroj: autorský článek