Třebíč je nečekaným vítězem první hokejové ligy. Má na to postoupit do extraligy?

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem první hokejové ligy (druhá nejvyšší v Česku) byl jasným favoritem na prvenství Zlín. Hokejoví experti a možná i fanoušci ostatních týmů to vnímali jako skoro jasnou věc, že Berany nikdo v tabulce přeskočit nemůže. Jenže zlínští hokejisté se od začátku trápili, došlo dokonce k výměně trenéra. Ani tato „léčba šokem“ nezabrala. Až když vedení klubu sáhlo hráčům na peníze, najednou se mužstvo jak zázrakem zmátořilo. Nejdříve si Zlín zajistil postup do play-off a nyní se ještě snaží dostat do první šestky, která má čtvrtfinále jisté. Avšak boj o vrchní příčky patřil jiným týmům.

Zdálo se, že o první místo si to mezi sebou rozdají Vsetín s Porubou, nakonec jim však rybník vypálila Třebíč. „Nikdo z nás to na začátku sezóny ani netušil, že by se to mohlo podařit. Ani jsme nepatřili k favoritům soutěže, takže je to pro nás o to větší překvapení a pocta. V Třebíči se to ještě nikdy nepovedlo. Nevíme, zda se to ještě někdy podaří, takže jsme vděční za tento moment,“ říká s nadšením pro klubový web třebíčský hráč Michal Vodný. Právě tento útočník pomohl minulý týden důležitým gólem k zisku dvou bodů na ledě Vsetína, což byl jeden z rozhodujících zápasů pro zisk první místa.

V pondělním utkání sice Třebíč na svém ledě prohrála s Litoměřicemi 0:4, přesto si domácí fandové nenechali zkazit oslavu ze zisku prvenství. Všem je však jasné, že teď přijde druhá část sezony – play-off. A proto si hráči nedovolili nějaké mohutné oslavy, aby se nadále udržovali v koncentraci. „Play – off je nová soutěž. Tohle co proběhlo i dnes, už musíme pustit z hlavy, to je historie a musíme hrát play – off hokej, abychom dokázali, že z prvního místa nejdeme náhodou, ale že hokej jsme schopni hrát i na play – off úrovni. Chceme přejít přes soupeře, který nám přijde do cesty,“ uvedl trenér Třebíče Kamil Pokorný a pokračoval: „Musím poděkovat divákům, bylo vidět, že přišli klukům poděkovat, a že ani skóre s nimi nic neudělalo. Možná i pochopili, že pro hráče je těžké se zkoncentrovat po zápase ve Vsetíně, který nám přinesl historické umístění po základní části. Jsem za to rád a je teď na hráčích, aby jim to vrátili příští týden v play – off na domácím ledě.“

Navzdory vítězství Třebíče nelze nadále zapomínat na Porubu a Vsetín, které se poperou o možnost jít do baráže o extraligu. A hlavně… je tu pořád ještě Zlín, kterého nelze nejen v žádném případě podceňovat, ale dokonce už opět zaznívají hlasy, že to budou Berani, kdo se na konci play-off budou smát. Čeká nás tak velmi zajímavý hokejový březen.

Zdroj: redakce, hstrebic.cz