Trápení pokračuje. Boston s Pastrňákem opět prohráli

Přidat na Seznam.cz

Delší pauzy v zápasovém programu jim nesvědčí. Boston Bruins mají zjevně problém opět nahodit motory a dostat se zpět do formy. Důkazem je nevýrazné období, které v současnosti prožívají. Po pauze vyhrazené pro All-Star Game prohráli čtyři z pěti zápasů a přišli kvůli tomu o vedení ve Východní konferenci.

Poslední jejich porážky doma v TD Garden v Bostonu se Seattle Kraken (1:4) v noci na pátek využili Florida Panthers a aktuálně kralují oni, zatímco Bruins se trápí. V zápase vstřelil za domácí jediný gól David Pastrňák.

„Teď se nám výsledkově zrovna nedaří, ale takové věci se během sezony zkrátka stávají a je třeba si tím projít,“ poznamenal domácí kouč Jim Montgomery.

Hořkosti neradostné bilance přidává ještě fakt, že všech pět zápasů po pauze odehráli před svými fanoušky. A ani těm jistě neunikla souvislost s obdobím, které prožívali jejich oblíbenci v prosinci, kdy měli trochu delší pauzu v programu a před Vánoci prohráli pět ze šesti utkání. Během série čtyř porážek vstřelili tehdy sedm branek. Jaká tehdy byla reakce? Náprava byla ohromující. V dalších šesti kláních mezi 27. prosincem a 6. lednem nasázeli Bruins sokům celkem 30 branek, vyhráli pět z nich a vše bylo zase ve správných kolejích.

Nezbývá jim nyní nic jiného, než doufat, že to nejlepší mají skutečně teprve před sebou. A že současné mraky se jim povede rozprášit podobným stylem, jak se jim to podařilo na přelomu roku.

Zdroj: NHL