Tragická nehoda před chorvatskou rally. Jezdec rallye Craig Breen zemřel při testovací jízdě

Přidat na Seznam.cz

Třiatřicetiletý jezdec rallye Craig Breen zemřel během testovací jízdy v Chorvatsku. Ir mimo jiné vyhrál Rallye Akropolis a v Monte Carlu skončil na stupních vítězů, uvedl portál deníku Spiegel.

Motoristický sport truchlí nad smrtí irského jezdce rallye Craiga Breena. Jezdec továrního týmu Hyundai zemřel během testovací jízdy v Chorvatsku, oznámil jeho tým. Breenovi bylo pouhých 33 let. Ir se připravoval na nadcházející rallye v Chorvatsku. V únoru Breen obsadil druhé místo ve Švédské rallye.

Osminásobný mistr světa v rallye Sebastien Ogier z Francie řekl: „Nemám slov. Craiga měl každý rád pro jeho skvělou irskou povahu a nadšení pro náš sport.“ Breenův spolujezdec James Fulton vyvázl z nehody bez zranění.

Breen začal svou kariéru v irských motokárách, než v roce 2009 přešel na plný úvazek do rallye. Získal mezinárodní, britský a irský titul Fiesta Sporting Trophy a byl vyhlášen irským mladým jezdcem roku.

V roce 2011 Breen přestoupil do WRC Academy a po vítězstvích v Německu a Velké Británii získal titul s vozem Fiesta R2. V následující sezóně získal titul SWRC s vozem Fiesta S2000 po čtyřech vítězstvích ve třídě.

V následujících letech vyhrál mimo jiné Acropolis Rally v Řecku a jezdil za Citroën a Hyundai Motorsport. V roce 2022 skončil na stupních vítězů na Rallye Monte Carlo.

Zdroj: motorsport-total.com, spiegel.de, redakčně upraveno