Tonoucí Kladno se chytlo stébla. Jágr a spol. si smlsli na Litvínovu

Přidat na Seznam.cz

Zle nedobře to vypadalo s extraligovým Kladnem po odehraných 43 zápasech. Kladenský klub se krčil na posledním místě se sedmibodovou ztrátou na předposlední České Budějovice.

44. kolo však přineslo Jágrovi a spol. velkou úlevu, protože se jim povedlo porazit doma Litvínov 5:2 a už ztrácí jen čtyři body nejen na zmiňované Jihočechy, ale právě též i na Litvínov. „Zbývá už jen osm zápasů a kdybychom tenhle zápas nezvládli, tak bychom měli už opravdu velkou ztrátu. Kdybychom prohráli, myslím, že už by bylo po sezoně,“ uvedl pro klubový web Rytířů Kladno domácí gólman Landon Bow.

„Bylo důležité, že jsme hráli dobře, dali jsme první gól a přenesli jsme si to do druhé třetiny. Přidali jsme další dva góly, ale třetí třetina byla opravdu zvláštní,“ odkazuje Bow na skutečnost, že v polovině jeho tým vedl 3:0, ale v posledním dějství Litvínov zabral a vsítil dva góly. To se však povedlo i domácím. „Zatlačili na náš ještě, ale jsme rád, že jsme to zvládli,“ dodal kanadský brankář.

Jak už bylo zmíněno, do konce základní části extraligy zbývá odehrát osm utkání. Hned v tom dalším se Kladno představí v Třinci, který v posledních šesti zápasech pětkrát prohrál, což svědčí o mizerné formě úřadujícího mistra. Třinecké krize se tak pokusí využít právě Kladno, i když je pravda, že Středočechům se zpravidla na severu Moravy mnoho nedaří. „Pokaždé, když tam jedeme, tak nám dají pořádně na zadek. Jsou defenzivně opravdu skvělí a když se dostanou do vedení, tak to prostě zavřou. My musíme přijít na to, jak se dostat do vedení a dát první gól. Když budeme hrát jejich hru, tak nám nic nedarují. Musíme trochu otevřít jejich hru a uvidíme, jak to dopadne,“ dodala opora kladenské branky.

Zdroj: redakce, rytirikladno.cz