Tomáš Vondráček se po návratu do Pardubic prosadil střelecky

Přidat na Seznam.cz

Hokejový útočník Tomáš Vondráček, který v polovině února má 33. narozeniny, patří ke stálicím v extralize. V probíhající sezoně už nastoupil za Dynamo Pardubice a také Vítkovice, odkud se do pardubického týmu koncem ledna vrátil.

Ilustrační snímek je z pardubické hokejové arény.

Během své kariéry Vondráček prošel vícero kluby. Odchovanec Třebíče prožil skvělou éru v Kometě Brno, s níž získal dva mistrovské tituly v letech 2017 a 2018, předtím stříbro i bronz. A to je bilance, která zaslouží respekt a uznání.

Vondráček si ale vyzkoušel i krátké angažmá v Plzni a velmi dobrou stopu zanechal v Energii Karlovy Vary. Stal se dokonce kapitánem týmu. A pomáhal formovat mladé talenty včetně juniorského reprezentanta Jiřího Kulicha, nejlepšího hráče MS dvacítek na přelomu let 2023/24, kdy ale už Kulich působil na klubové úrovni v zámořských soutěžích.

Myslím, že se Jirka Kulich mohl ve Varech od Tomáše Vondráčka učit, co se týče přístupu a zodpovědnosti,“ říkal tehdejší trenér Karlových Varů Martin Pešout o Vondráčkově působení v tamním klubu.

Z Karlových Varů zamířil Vondráček do Pardubic, s nimiž loni získal další extraligovou medaili, a to bronzovou. V průběhu této sezony se zkušený útočník přesunul na hostování do Vítkovic. A zahrál si s nimi i v Lize mistrů. Od počátku února je zpátky v Pardubicích.

Není to lehké měnit v rozehrané soutěži extraligové kluby. Ale věděl jsem, že moje působení ve Vítkovicích je jen dočasné a že se budu vracet do Pardubic. Každá podobná situace není asi ideální a jsem rád, že jsem zpátky,“ svěřil se Vondráček klubovému webu.

Zajímavostí je, že když Vondráček odcházel do Vítkovic, byl pardubickým trenérem Václav Varaďa. A po návratu na východ Čech už nastupuje pod vedením nového hlavního trenéra Marka Zadiny.

Chci být především užitečným hráčem pro tým. Myslím, že spolupráce funguje. Vydařil se nám pondělní zápas v Plzni a mám z toho dobrý pocit,“ líčil útočník, který se na vítězství Dynama podílel dvěma góly.

Občas se to tak sejde, že se vám střelecky daří. Kéž by to pravidelné. Ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ dodal Vondráček ke svému současnému působení v Pardubicích.

Zdroj: autorský článek