Tomáš Satoranský se znovu vrací do Washingtonu

Přidat na Seznam.cz

Jeden ze dvou zástupců českého basketbalu v zámořské NBA mění už počtvrté za půl roku dres. Tomáš Satoranský v posledním působišti, kterým bylo San Antonio Spurs, odehrál pouze jediný zápas, píše server ESPN.

V tomto jediném utkání, které se odehrálo před několika dny, přispěl třemi body za San Antonio k výhře Spurs 157:153 po druhém prodloužení. Hrálo se proti Washingtonu, tedy týmu, kde Satoranského milují a v jehož dresu debutoval v NBA.

Je to už pěkně dávno. Českého reprezentanta si vybral tým z hlavního města Spojených států v roce 2012. V jeho dresu odehrál své první utkání o čtyři roky později, když přišel ze španělské Barcelony. Za Wizards odehrál 210 zápasů s průměrem 6,6 bodu, 2,8 doskoku a 3,7 asistence na zápas. Teď může svá čísla vylepšit. Vrátil se totiž zpět do Washingtonu, po tom co se dohodl v San Antoniu na vyplacení ze smlouvy.

V roce 2019 Satoranský odešel do Chicaga kde podepsal tříletou smlouvu, tu ale klub nedodržel a pustil českého rozehrávače do New Orleans. Odtud letos následoval přesun nejprve do Portlandu a následně do San Antonia.

Satoranský je zpět v klubu, kde ho všichni respektují a fanoušci milují. Snad naváže na svoje povedené první angažmá v organizaci Wizards a konečně se po náročných týdnech usadí.

Zdroj: espn.com