Tomáš Kaut je lídrem pardubického béčka a táhne mladý tým

Přidat na Seznam.cz

Zajímavá jména figurují na soupisce prvoligového hokejového celku HC Dynamo Pardubice B. Zkušenější borci jsou inspirací pro mladé hráče, kteří touží po prosazení do extraligy.

Na ilustračním snímku autobus HC Dynamo Pardubice, konkrétně při zápase béčka v Litoměřicích (druhá poloviny prosince 2023).

Kapitánem týmu je Tomáš Kaut, kterého považuji za profesionála každým coulem. Jde příkladem všem herním nasazením, v kabině a přístupem k hokeji,“ říká novopečený trenér pardubického béčka Tomáš Jirků na adresu někdejšího extraligového útočníka. Tomáš Kaut hrál v nejvyšší soutěži mj. za Pardubice a Kladno.

Tomáš Kaut je starším bratrem Martina Kauta, který se prosadil do zámořské NHL a momentálně hraje za pardubické áčko. Myslím, že i Martin vděčí Tomášovi za to, že měl podíl na jeho hokejovém vzestupu,“ míní Jirků.

Ale jsou tady i další skvělí hráči. Třeba Tomáš Urban byl z pardubické rezervy uvolněn na hostování do extraligového Litvínova. Pro nás je to oslabení, ale pro Urbana naopak impuls. Škoda, že je momentálně zraněný Daniel Rákos, protřelý extraligou. Chytá za nás David Honzík, rovněž mající zkušenosti z nejvyšší soutěže v Česku i na Slovensku,“ informuje Jirků.

Tři hráči béčka doplnili kádr áčka Dynama Pardubice na konci prosince pro turnaj Spengler Cup ve švýcarském Davosu, což dokumentuje úzkou návaznost mezi oběma celky klubu.

Byť Pardubice B nepatří aktuálně do špičky v první lize, východočeský tým určitě přispívá ke kvalitě soutěže.

Nahoře jsou Poruba, Vsetín, Třebíč, Prostějov. Ale dokazujeme si, že můžeme porazit každého soupeře. Třeba hned po mém příchodu z Vrchlabí na lavičku Dynama B jsme zdolali Vsetín. Naopak jsme zase ztratili s celky, které jsou v tabulce pod námi. V takových zápasech rozhodují maličkosti,“ uvažuje trenér.

Tomáš Jirků se už zabývá také úvahami, jak obstát ve druhé polovině sezony.

Když jsem přišel k týmu, stanovili jsme si cíl zachránit se v první lize a nespadnout. Poté, co se začalo dařit, už se koukáme na to, že bychom si chtěli zahrát play-off. Nejsme ale naivní, abychom nevnímali snahy celků z konce tabulky. Soupeři se na nás tlačí, dole jsou Znojmo, Frýdek-Místek, Slavia Praha. Čekám ještě boj o předkolo,“ podotýká Jirků.

Dynamo Pardubice B hraje domácí zápasy na zimním stadionu v Chrudimi.

„Pro nás je to už domov, kde trénujeme a a máme i zázemí. Nerozlišujeme to tak, že bychom byli v cizím prostředí. Jsme béčkem Dynama a tomu je uzpůsoben i chod béčka, takže se s tím musíme poprat,“ dodává trenér Tomáš Jirků.

Zdroj: autorský článek