Tiger Woods obstál na Masters. Kdy se zase objeví na hřišti?

Přidat na Seznam.cz

Masters je považován za největší a nejslavnější turnaj v historii golfu. Jinými slovy – golfový svátek. Bez nadsázek a bez debat. Stejně tak je to přehlídka legend z tohoto sportovního odvětví, mezi které patří neoddiskutovatelně už na věky i Tiger Woods. Kombinaci Woodse a Masters mohli v uplynulém týdnu sledovat taky diváci na tradičním hřišti Augusta National Golf Club, jak píše server Espn.

Přitom ještě dva dny před začátkem oficiální části turnaje nebylo známo, jestli bude šestačtyřicetiletý golfista na letošním Masters vůbec hrát. Před čtrnácti měsíci téměř přišel po těžké autonehodě o nohu. 

Následoval nemalý počet operací a nekonečná rekonvalescence. Hodiny bolestivých tréninků. Přestože byl Tiger Woods především rád, že nehodu díky bytelnému SUV přežil, netrvalo dlouho, aby se mu do hlavy zase začal vkrádat golf. Stejně tak, jako v průběhu celého jeho života.

V neděli odpoledne, když kráčel Tiger v Augustě na poslední green, stály kolem něj obrovské davy tleskajících a jásajících fanoušků. To i přesto, že Woods skončil na Masters až na 47. místě s výsledkem +13. Za normálních okolností by se setkal s povzdechem svých příznivců a diplomatickým potleskem.

Ale teď, i přes nevydařený sportovní výsledek, zvítězil Tiger především v srdcích svých hrdých fanoušků. Neúnavně tleskali, sundávali čepice a doprovodili ho za velkého rámusu až do klubovny.

„Byla to těžká cesta. Jsem velmi vděčný, že jsem měl tuto příležitost a že jsem ji dokázal překonat. Mohlo se stát plno různých věcí. Ale 14 měsíců po nehodě jsem byl schopen hrát tady na Masters,” hodnotil své vystoupení Tiger Woods bezprostředně po posledním puttu na hřišti v oficiálním interview pro Masters.

Před začátkem turnaje si ještě dokonce věřil na vítězství. Logicky. Je to Tiger Woods. Nešel by na hřiště s tím, že by to šel jenom zkusit. Dobrý výsledek prvního kola dával navíc jemu i jeho fanouškům naději na velkolepý triumf.

Kombinace nepříznivého počasí, náročného hřiště a bolavé nohy však nakonec připravila Tigera o hollywoodský scénář. Dobrý pocit si ale z Augusty nakonec i tak odnesl.

O jeho rehabilitaci se příliš v mediích nemluvilo, i tak si je Tiger vědom, že ne všichni mají představu, co všechno musel poslední měsíce podstoupit: „Nemyslím si, že to lidé opravdu chápou, možná jen ti blízcí, kteří byli u toho. Viděli některé obrázky a věci, které jsem musel vydržet,” komentoval svou náročnou cestu zpátky na hřiště.

V závěru turnaje už šlo vidět, že ho zraněná práva noha výrazně limituje. Přece jen šlo o šest otevřených zlomenin, lýtkovou i holenní kost měl golfista před více jak rokem doslova na kusy. Ať už dopadl výsledek na hřišti jakkoliv, samotná Woodsova účast byla sama o sobě jedním velkým vítězstvím.

Teď bude Tiger pochopitelně potřebovat další dlouhé týdny, možná měsíce, aby pokračoval v rekonvalescenci. Kdy by se mohl zase na nějakém velkém turnaji objevit? Na to překvapivě odpovědět dokázal.

Pokud půjde vše minimálně stejně dobře jako doposud, mohli bychom patnáctinásobného vítěze major turnajů vidět už v červenci na The Open Championship 2022. Do té doby mu můžeme držet palce, protože jedno je jasné. 

Pokud bude Tiger Woods v budoucnu součástí světového golfu, poroste zároveň i celosvětový zájem o tento sport. Všichni si totiž tak nějak uvědomují, že jednou se z vrcholné scény tento muž nakonec stáhne. S jeho příchodem se vnímání veřejnosti tohoto sportu zásadně změnilo a jeho nesmazatelná stopa bude golf samotný doprovázet, už na věky věků.

Zdroj: espn.com