Theo Gebre Selassie zůstává Liberci věrný. Jen se ze hřiště přemístí do kanceláře

Přidat na Seznam.cz

Když se Theo Gebre Selassie před dvěma lety vracel do Liberce, byla to v českém fotbale přestupová událost číslo jedna tehdejšího letního období. V dresu Slovanu odehrál bývalý reprezentační záložník po comebacku rok a půl. Letos v březnu však v utkání domácího poháru proti Spartě utrpěl zlomeninu nohy a do jarních odvet už nezasáhl. Poté se rozhodl, že ukončí kariéru. Avšak Liberci bude nadále věrný, jen už nebude oblékat dres, ale jako sportovní manažer sako.

Není to žádná náhoda, že zrovna Theo Gebre Selassie získal tuto funkci. Odchovanec Velkého Meziříčí je s Libercem spjatý už z dřívějších let, v sezoně 2011/12 slavil se Slovanem titul. Poté odešel do bundesligových Brém, kde odehrál úctyhodných 271 zápasů, v kterých vsítil 23 gólů, což je na defenzivního hráče velmi slušná cifra. V reprezentaci nastoupil do 54 zápasů (3 branky). Rok 2012 byl jeho osudovým. Nejenom, že získal titul a zahraniční angažmá, ale navíc si zahrál na ME. „Už když se Theo vracel z Brém do Liberce, počítalo se s tím, že svých bohatých zkušeností bude moct ve prospěch Slovanu využít nejen jako hráč, ale později i v jiné roli. Teď přišel ten čas. Získáváme v něm posilu, která by měla pomoct s fungováním našeho sportovního úseku. Věřím, že se s novou rolí rychle sžije a bude v ní úspěšný,“ podotýká liberecký ředitel klubu Pavel Marek.

Theo Gebre Selassie se bude věnovat záležitostem týkajícím se A-týmu a to v úzké spolupráci s trenérským štábem a sportovním ředitelem. „Jsem rád, že jsme se s klubem dohodli na spolupráci i po konci mé hráčské kariéry. Jsem plný očekávání, co mi nová role přinese a jak se v ní budu cítit. Doufám, že v ní budu pro klub prospěšný,“ těší se na novou funkci první fotbalista tmavé pleti v českých reprezentačních výběrech.

Zdroj: redakce, fcslovanliberec.cz