Teplický trenér smekl před jabloneckým Hübschmanem. Je neuvěřitelné, co dokáže absolvovat, řekl Frťala

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový trenér Zdenko Frťala splnil misi, se kterou se v průběhu jarní sezony ujímal kormidla prvoligového celku FK Teplice. Byť tým musel absolvovat nadstavbovou skupinu o záchranu, poměrně v klidu zvládl závěr soutěže a obsadil nakonec dvanácté místo s dostatečným bodovým odstupem od barážových příček.

Ilustrační snímek je ze zápasu Teplice-Jablonec v právě skončené sezoně.

Pro Frťalu to byl možná i pikantní finiš soutěže, protože v posledním kole vedl teplické mužstvo na půdě Jablonce. Tedy klubu, kde v roce 2016 prožil svoje premiérové období na postu hlavního trenéra v první lize.

Už je to docela dávno, ale stále tvrdím, že to pro mě byla obrovská zkušenost. Tehdy jsem v Jablonci měl možnost pracovat s kvalitními hráči,“ připomněl Frťala.

Není divu, že na tiskové konferenci po nedělním zápase, kdy Teplice vyhrály v Jablonci 2:0, dostal dotaz i na současného jabloneckého kapitána Tomáše Hübschmana, se kterým tenkrát spolupracoval.

Samozřejmě jeho kariéru sleduji. Je neuvěřitelné, co je schopen absolvovat ve svém věku. Pořád má pozici stálého člena základní sestavy. Už když jsem ho měl v Jablonci v týmu, tak jsme vedli spoustu diskusí a rozhovorů. Přiznám se, že jsem netušil, že vydrží na vrcholné úrovni tak dlouho,“ pravil Frťala pro média na adresu ligového matadora, jemuž bude letos 42 let.

Tepličtí zakončili sezonu vítězstvím, což těšilo i jejich trenéra.

Zápasy obou klubů mají příchuť jakéhosi severočeského derby, jak se o tom dříve psalo a mluvilo. Jsme rádi, že jsme se rozloučili vítězstvím. Příležitost dostal i brankář Němeček za to, jak přistupuje k tréninkům,“ uvedl Frťala.

Trenér Horejš byl v Jablonci odvolán

Zatímco Tepličtí odjížděli z Jablonce spokojeni, panovala v jabloneckém celku i kolem mužstva rozpačitá nálada. A jejím vyjádřením je i pondělní oznámení vedení klubu, že trenér David Horejš byl od áčka odvolán i se svým realizačním týmem.

Horejš působil na jablonecké lavičce přesně rok, když loni přišel z Dynama České Budějovice. Byť si od něj na severu Čech hodně slibovali, tým se nikam neposunul. Obsadil stejně jako v předešlém ročníku třinácté místo…

zdroj: autorský článek