Teplický Matěj Radosta: Po Plzni chceme uspět i na Bohemce – rozhovor

Přidat na Seznam.cz

Radostné období prožívá od května do současnosti teplický fotbalový záložník Matěj Radosta. V posledním ligovém kole jarní skupiny o udržení přispěl gólem k vítězství Teplic v Jablonci 2:0 a v úvodním zápase rozbíhajícího se ročníku nejvyšší soutěže pomohl stabilním výkonem k výhře severočeského celku nad favorizovanou Plzní 1:0. Nyní se ale už soustřeďuje na příští zápas na půdě pražských Bohemians, což Radosta potvrdil i v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Ilustrační snímek je ze zápasu Teplice-Plzeň (1:0) v prvním podzimním kole.

Co pro Teplice znamená skalp Viktorie Plzeň?

Na začátek sezony to je dobrá vzpruha, impuls a odměna za práci, jakou jsme odvedli v přípravě. Jsme rádi, že se naše úsilí zúročilo ziskem tří bodů.

V teplickém kádru už nejsou zkušení borci Hybš, Kučera, Vondrášek, Hyčka, Žák, Pleštil. Jak se vám je daří nahradit?

Svým způsobem jsou jejich odchody oslabením. Někteří z nich byli v Teplicích dlouho. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout kluky, co jsou nyní v mužstvu a snaží se dřívější opory zastoupit. Lídrem se stává Daniel Trubač, který převzal i roli kapitána. Samozřejmě si vážíme toho, že zůstává brankář Tomáš Grigar. Všichni v kádru se navzájem respektujeme a bereme to tak, že jsme si na hřišti rovnocenní.

V úvodních dvou kolech nastupují Teplice proti účastníkům předkol Evropské konfederační ligy. Jak se chystáte na zápas v Ďolíčku?

Los nám zpočátku přidělil třetí a čtvrtý celek minulého ročníku první ligy. Myslím, že v duelu s Plzní jsme se dobře vyšponovali. A totéž chceme přenést i na Bohemku. Jsme si vědomi, jakou má kvalitu. Ukázala to i vítězstvím v Pardubicích, že loni patřila ke špičce právem.

Kam tedy směřují teplické ambice?

Liga je náročná pro všechny, ale i my jsme už v konci minulé sezony dokázali, že máme svou sílu a můžeme se porovnat s kýmkoli v lize. Snad je i na hřišti vidět, že si fotbalově takříkajíc rozumíme a bojujeme jeden za druhého.

Zdroj: autorský článek