Teplice stály znovu o Fortelného ze Sparty. Mrzí mě, že nepřijde, přiznává trenér Jiří Jarošík

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový kouč a bývalý reprezentant Jiří Jarošík patřil k výrazným hráčským postavám při Silvestrovském derby pražských „S“ , kdy se v tzv. duelu veteránů střelecky prosadil v dresu Sparty do sítě Slavie. Od počátku ledna se ale už naplno věnuje trenérské práci v Teplicích, kde vede tamní prvoligový tým.

Byl jsem rád, že jsem se před pár dny znovu potkal s někdejšími spoluhráči ze Sparty. Ale bohužel to bylo už v kategorii hráčů nad 45 let, což jen svědčí o tom, jak fotbalový život rychle utíká,“ svěřil se Jarošík před novináři při zápase v Praze.

Tepličtí fotbalisté jdou do zimní přípravy s odhodláním.

Zatím nikdo z klíčových hráčů neodešel. V hledáčku jsme samozřejmě měli i posily, ale realita ohledně nových tváří je momentálně jiná. Když se povede získat jednoho nebo dva fotbalisty, kteří nám pomůžou, bylo by to skvělé,“ uvažoval Jarošík po startu přípravného období před zástupci médií.

Není tajemstvím, že Teplice hodně stály o záložníka Jana Fortelného z pražské Sparty. A to i z toho důvodu, že v minulé sezoně Fortelný odváděl při hostování právě ze Sparty v Teplicích kvalitní výkony.

Fortelného případný návrat po půl roce, to byla naše priorita. Mrzí mě, že to nedopadlo. Zřejmě má vyšší ambice, které spojuje s Olomoucí, což chápu. Je pravda, že Sigma je v tabulce čtvrtá, tedy na lepších pozicích, než Teplice,“ komentoval Jarošík současnou situaci.

Staronovou tváří je navrátilec z hostování v druholigovém Varnsdorfu Matěj Radosta.

Víme, že Varnsdorf hrál dobrý fotbal. Radosta patřil ve druhé lize k nejlepším a šanci v Teplicích si zaslouží. Myslím, že právě jeho působení ve Varnsdorfu může být ideální cestou pro mladé hráče. Nechci ale předbíhat, jak to v jeho případě bude dál,“ přemítal teplický kouč.

Severočeši po skončení podzimní části první ligy absolvovali ještě od konce listopadu do poloviny prosince turnaj Tipsport Cup podobně jako další ligové kluby.

Po sérii těžších tréninků v domácím prostředí odlétáme 12. ledna do Turecka. Loni nám takové soustředění pomohlo a doufám, že tomu tak bude i letos,“ dodal Jarošík.