Teplice se v březnu zasekly, přesto mohou pořád snít o evropských pohárech

Přidat na Seznam.cz

Teplice patřily v minulých sezonách k těm nejméně nápadným prvoligovým klubům. Žlutomodří byli tak nenápadní, že ani na ně pořádně nechodili jejich fanoušci… To se ale v letošním ročníku naší nejvyšší fotbalové soutěže změnilo. Trenér Zdeněk Frťala vytáhl svůj tým do první poloviny tabulky a není daleko od první šestky. Takhle vysoko asi Tepličtí nemíří, spíše se nadále budou dívat za sebe, aby nezahučeli do skupiny o záchranu (11. až 16. místo). Tabulka je velmi vyrovnaná, na šesté místo ztrácí Severočeši čtyři body, avšak stejný bodový náskok mají na 11. příčku.

Před reprezentační pauzou získali Tepličtí ze dvou zápasů jen jeden bod, a proto by rádi zase najeli na vítěznou vlnu. Jenže v Ostravě to nebudou mít jednoduché. Baníku se sice doma vůbec nedaří (v tabulce domácích zápasů je až dvanáctý, venku je čtvrtý!), ale jeho fanoušci věří, že konečně po půlroce vyhraje (naposledy 23. 9. se Zlínem). „Věřím, že jsme na soupeře dobře připraveni a jsme odhodláni udělat vše pro to, abychom už konečně prolomili tu sérii. A samozřejmě pokud možno to i podpořili dobrým výkonem,“ podotkl trenér Ostravy Pavel Hapal.

Frťalův asistent Jan Rezek doufá, že Baník zatím svou úspěšnou domácí sérii neprolomí. „Na jaře ještě doma nevyhrál, o to víc těžký to pro nás bude, protože to bude chtít zlomit. Jenže každý soupeř se dá porazit, s tímhle do Ostravy pojedeme.

Teplice budou spoléhat na útočníka Daniela Fillu, který v úterý za „jednadvacítku“ vstřelil dva góly a pomohl tak lvíčatům k výhře nad Islandem 4:1. „Přenesl si formu i do reprezentace, zúročil snahu celého týmu a dal dva krásné góly. Jsme rádi, že se klukům dařilo,“ pochvaluje si Rezek.

I Ostrava měla v různých reprezentačních výběrech několik hráčů. „Během minulého týdne jsme trochu dobíjeli baterky, ale od pondělka už jsme zase najeli na zápasový týden s jediným cílem – konečně doma získat tři body. Všichni hráči z reprezentací se nám vrátili v pořádku zpátky, a i když nás trošku trápily drobnější nemoci a nachlazení, tak žádné zdravotní problémy nemáme, a až na Laca Takácse a vykartovaného Tomáše Riga bychom měli být kompletní,“ dodal Hapal.

Zdroj: fcb.cz, fkteplice.cz