Teplice se posílily Norem z Čech. Naopak Pardubice získaly Kamerunce z Lotyšska

Přidat na Seznam.cz

Teplice měly skvělý vstup do letošní sezony. Z prvních tří zápasů získaly sedm bodů, jenže pak jako když utne. Z následujících čtyř utkání pobraly jen bod… Počáteční euforie rychle splaskla a na severu Čech budou muset během reprezentační přestávky hodně zamakat či vylepšit kádr. To první by mělo být samozřejmostí, to druhé se zčásti uskutečnilo dnes. Ze Sparty přichází do konce sezony na hostování Andreas Vindheim.

Norský obránce přišel do Sparty v roce 2019 ze švédského Malmö, ale odehrál za ní jen 60 soutěžních utkání. Na jaře 2022 hostoval v Schalke 04, letos v jarním období v norském Lillestrømu. V Teplicích počítají s tím, že zpočátku bude Vindheim dostávat šance po minutách či desítkách minut, aby se po zranění postupně dostal do herního tempa. „Jsme dohodnuti, že Andreasovi dáme čas se začlenit. V tomto týdnu začal s týmem Sparty naplno trénovat po zranění, proto počítáme, že do prvních zápasů bude naskakovat postupně,“ říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

V reprezentační pauze nezahálejí ani Pardubice, které se rozhodly angažovat kamerunského útočníka Williama Mukwelleho. Dvacetiletý hráč hrál naposledy za lotyšský Daugavpils. S Pardubicemi podepsal nezvykle dlouhou smlouvu, na čtyři roky. V Lotyšsku se hraje systémem jaro – podzim. A Mukwellemu se povedlo ve 20 zápasech vsítit osm gólů. Dohromady od roku 2021, kdy do Daugavpilsu přišel, vstřelil 17 branek. Lidé ode mě mohou očekávat ještě více gólů. Doufám, že v pardubickém dresu ukážu, co umím,“ řekl Mukwelle Očekávám, že v Pardubicích bude velká konkurence. Udělám všechno pro to, abych se v ní prosadil. Věřím, že lidé v Pardubicích tvoří s fotbalovým klubem jednu velkou rodinu. Z tohoto důvodu se moc těším na ostré zápasy,“ dodal Mukwelle.

Zdroj: fkteplice.cz, fkpardubice.cz