Teplice se po pěti týdnech radovaly z vítězství. Přivezly nečekaně tři body z Mladé Boleslavi

Přidat na Seznam.cz

Teplice vstoupily skvěle do jarních odvet první fotbalové ligy a začaly atakovat první šestku. Jenže přišla březnová krize, která jim nastavila zrcadlo, kde je pravděpodobně jejich místo. V sobotu ale konečně zabraly, nečekaně si totiž přivezly tři body z Mladé Boleslavi za výhru 2:1.

Na první gól čekali diváci hodně dlouho. Až v 69. minutě přesně zamířil teplický Trubač. O jedenáct minut později přidal druhou branku hostující Fila. Domácím se podařilo snížit v 88. minutě (Suchý), ale to bylo z jejich strany vše. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, celý první poločas nám chyběla rychlost, dynamika a větší touha zápas zvládnout vítězně. Teplice skvěle a důrazně bránily a po zásluze nás potrestaly. Zklamáním je, že jsme rozjetou sérii bez prohry pokazili domácím utkáním,“ narážel mladoboleslavský kouč David Holoubek na skutečnost, že jeho tým dosud držel šestizápasovou neporazitelnost.

Mladá Boleslav si udržela nadále páté místo a to díky prohrám Slovácka a Liberce. „Musíme se sebrat a v posledních dvou zápasech základní části teplickou prohru napravit. Takový je fotbal, jedeme dál a musíme se dobře připravit na příští zápas,“ dodal Holoubek.

Teplickým se díky vítězství bude trochu lépe před závěrem základní části dýchat. Mají náskok čtyř bodů na jedenáctou Bohemku. „Pozměnili jsme rozestavení několika našich hráčů, čímž jsme možná Boleslav překvapili a tři body z jejího hřiště jsou pro nás zlaté. Co jsme doma ztratili, to jsme v Boleslavi získali, nesmírně si výhry vážíme,“ zhodnotil teplické vítězství trenér Zdenko Frťala.

Zmiňované Slovácko je ve velké krizi. Včera si klub z Uherskohradišťska připsal už sedmou jarní porážku! Zatímco do jarních odvet vstupovalo Slováckou s cílem udržet si čtvrté místo, před tímto víkendem nemělo vůbec jisté, že třeba nezahučí do skupiny o záchranu… „Jsme rádi, že po dnešku jsme se s jistotou vyhnuli skupině o záchranu. To je realita. Teď bude záležet, jak rychle se dostaneme z krize. Uvidíme, na co to bude v tabulce stačit,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík po porážce v Hradci Králové 0:1.

Zdroj: fkmb.cz, fcslovacko.cz