Tenisová legenda se vrátí v lednu. Australian open se těší na Rafaela Nadala

Přidat na Seznam.cz

Tenisový fanoušek už musí použít obě ruce, aby na prstech spočítal věčné návraty Rafaela Nadala. Další comeback této tenisové legendy se chystá na lednový Australian open. A není to jen nějaká novinářská kachna, návrat antukového krále potvrdil sám šéf australského grandslamového turnaje Craig Tiley v rozhovoru pro The Today Show. „Můžeme vám exkluzivně prozradit, že Rafa se vrátí,“ řekl Tiley moderátorovi i divákům zmíněné show. „Většinu roku byl šampion z Australian open 2022 mimo hru, ale v rozhovoru mi potvrdil, že se vrátí, což nás opravdu těší. Je to úžasné,“ dodal Tiley.

Nadal dosud vyhrál 22 grandslamových turnajů, drtivou většinu z nich získal v Paříži – čtrnáct. Až do loňského roku byl v počtu grandslamů nejlepší v historii, letos ho však překonal Djokovič, který jich má už na kontě 24. Nadal už dříve prohlásil, že po sezóně 2024 ukončí kariéru. Tenisoví experti nepředpokládají, že by ještě byl schopen vyhrát velký turnaj, ale pokud se Nadal ze svého zranění paty vykurýruje, je všechno možné, především v Paříži.

Australian open 2024 bude velmi „comebackový“. Kromě Nadala se na kurty vrátí i domácí Nick Kyrgios, bývalá světová jednička Naomi Ósakaová z Japonska či Dánka Caroline Wozniacká, která startovala na Australian open naposledy v roce 2020. Obě ženské hvězdy přerušily kariéru kvůli mateřským povinnostem. A aby se to nepletlo, obě i zažily vítězství na prvním grandslamu roku, Wozniacká v roce 2020 a Ósakaová dokonce dvakrát (2019 a 2021).

Zdroj: redakce, reuters.com