Tenisová kráska Kerberová se po mateřské vrací na kurty. Na rok 2024 se ale chystá i další mega comeback

Přidat na Seznam.cz

Tenisoví fanoušci byli velmi nadšeni, když se toto léto po mateřské dovolené vrátila na kurty bývalá světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska. Nyní se rýsuje další comeback světové hráčky, která se po radostné události (narození dcery Liany) vrátí do tenisového kolotoče. Jde o Angelique Kerberovou z Německa, která plánuje se předvést fanouškům na začátku roku 2024.

Kerberová možná začne přímo na Australian open, který vyhrála v roce 2016. Avšak jejím největším úspěchem je triumf ve Wimbledonu o dva roky později. A nyní dává jasně najevo, že si nejde jen tak zahrát, ale chce přidat další úspěchy. „Vím, že to bude ještě delší a těžší cesta než dřív. Ale taky věřím, že možné je všechno, pokud má člověk odvahu to zkusit,“ uvedla rodačka z Brém, která se přesně před sedmi lety stala světovou jedničkou.

Zároveň ale počítá tím, že zůstane „mámou na plný úvazek“. „Tým se změní, přijde chůva. V žádném případě nebudu cestovat bez dcery,“ podotkla 35letá Kerberová.

Na rok 2024 se ale chystá další megacomeback. Na kurty se má vrátit i Japonka Naomi Osakaová, která též měla přestávku kvůli narození dcery Shai. Osakaová je o deset mladší než Kerberová a světovou jedničkou se stala už v 21 letech. Má na svém kontě čtyři grandslamové triumfy (2x Australian open a 2x Us Open). Zároveň se ale potýkala s depresemi, kvůli kterým se musela několikrát odhlásit z turnajů.

Včera naopak definitivně ukončila svou kariéru Barbora Strýcová, která se též vrátila po mateřských povinnostech. A byl to velmi úspěšný comeback, protože na letošním Wimbledonu vyhrála čtyřhru.

Zdroj: womenstennisblog.com, bild.de, newindianexpress.com