Tenhle dárek trenéra Modrého nepotěšil. České Budějovice mu daly padáka

Přidat na Seznam.cz

V loňské sezoně byl v české hokejové extralize nejpříjemnějším překvapením tým z Českých Budějovic, který skončil na třetím místě. Kromě střelců Milana Gulaše a Lukáše Pecha měl na nečekaném úspěchu velký podíl i trenér Jaroslav Modrý. Avšak ze slávy nelze věčně žít, někdy ani ne půl roku. V letošní sezoně se České Budějovice od začátku motají kolem posledních příček, což vedení už nedokázalo tolerovat a dnes Modrého odvolalo.

„V minulé sezoně nás trenér Modrý dovedl k velkému klubovému úspěchu, proto jsme nechtěli dělat nějaká unáhlená rozhodnutí a i v letošní sezoně jsme dlouho věřili, že dokáže chod věcí zlepšit. Bohužel výsledky ani nadále nemají vzestupnou tendenci a my už zkrátka musíme jednat,“ uvedl generální manažer Stanislav Bednařík na klubovém webu.

Popravdě, nečekalo se, že Jihočeši zopakují loňský šok v podobě bronzových medailí, ale že zažijí až takový sešup, bylo překvapení i pro hokejové experty. Svěřencům Modrého se především nevedlo na venkovních kluzištích. Z venku přivezli jen osm z možných 45 bodů. V domácím prostředí už to bylo lepší, v této statistice se pohybují ve středu tabulky. To však vedení Motoru, jak se také České Budějovice nazývají, nemohlo brát za polehčující okolnost. „Chtěl bych každopádně za celý klub Jardovi Modrému poděkovat za práci, kterou pro svůj mateřský celek odvedl,“ podotkl prezident klubu Roman Turek.

Do zítřejšího zápasu na ledě Hradce Králové povede Jihočechy dosavadní asistent David Čermák. Pomáhat mu zatím budou Jiří Novotný, který ještě vloni za České Budějovice hrál. „V minulém ročníku byl Jirkův příchod zásadní mimo jiné pro velmi dobrou atmosféru v kabině. A když už se rozhodl, že nebude pokračovat v hráčské kariéře, věříme, že Motoru může pomoci jako velká osobnost českého hokeje i na lavičce,“ dodal Turek.

České Budějovice jsou tak pátým týmem v extralize, jehož vedení během letošní sezony odvolalo hlavního trenéra. Už dříve tak učinili v Plzni, Litvínově, Spartě a Brně.

Zdroj: hc.motor.cz, sport.aktualne.cz