Technická četa na skokanském můstku měla veliké štěstí. Stačila včas utéct před půltunovou frézou

Přidat na Seznam.cz

Na skokanských můstcích se bohužel občas přihodí nebezpečné pády závodníků. Někteří skončí jen s pohmožděninami, jiné musí dopravit vrtulník do nemocnice. Avšak na hrůzu, co zažili fanoušci dnes při Světovém poháru ve skocích na lyžích v rakouském Hinzenbachu, jistě dlouho nezapomenou. A ještě více to bude budit ze spánku technickou četu, která se v tu chvíli nacházela pod můstkem.

Co se přesně stalo? Fréza upravující stopu na nájezdu skokanského můstku se z ničeho nic rozjela. Bohužel se nezastavila na hraně, ale „skočila“ jak závodník a mířila po dopadové stráni nezadržitelně dolů. V tu chvíli čistila dopad technická četa. Naštěstí si velkého kolosu přítomní všimli a stačili včas utéct před blížící se frézou. I podle videozáběru je patrné, že kdyby někoho fréza zasáhla, dopadlo by to pravděpodobně tragicky.

Pořadatelé závodu zatím nedokázali přesně říci, proč k tomuto selhání došlo. Podle dostupných informací měla fréza vážit neskutečných 500 kg! Její dopad měl tedy naštěstí devastující následky jen pro ní.

Zdroj: redakce, twitter, tn.nova.cz