Talent desetiletí ovládl indický turnaj. Kdy začne Brenda Fruhvirtová porážet světové hráčky?

Přidat na Seznam.cz

Český ženský tenis patří k našim dlouhodobě největším sportovním radostem. Jen v posledních třiceti letech bychom napočítali nespočet úspěchů na grandslamech či olympijských hrách. Počínaje Janou Novotnou a Helenou Sukovou, přes Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou a konče např. Barborou Krejčíkovou či Kateřinou Siniakovou. A to bychom klidně mohli zmínit i další zajímavá jména. Avšak další důležitou informací je, že i budoucnost ženského tenisu můžeme vnímat velmi intenzivně. Vedle Lindy Noskové a Lindy Fruhvirtové, které už se dokázaly prosadit mezi ženami, pořád máme v záloze mladší ze sester Fruhvirotvých Brendu.

V titulku je napsáno, že Brenda je talent desetiletí. Ve 12 letech dokázala porážet nejlepší šestnáctileté dívky světa. Vůbec bychom se nezlobili, kdybychom po konci její kariéry usoudili, že to byl talent dvacetiletí či padesátiletí. Zkrátka tato šikovná hráčka má našlápnuto na vítězství v grandslamových turnajích. Avšak talent nemusí být vždy to rozhodující, vzpomeňme Kristýnu Plíškovou, která v juniorkách porážela své dvojče Karolínu, ale mezi ženami se nedostala ani do první třicítky, zatímco „Kája“ byla dokonce světovou jedničkou.

V rámci okruhu ITF (druhá výkonnostní kategorie) získala Brenda Fruhvirtová devět titulů ve dvouhře. Posledního vítězství dosáhla o víkendu v indickém Bengalúru, kde předvedla ve finále neskutečný obrat. S domácí Ankitou Rainovou prohrávala už 0:6 a 0:3, přesto ještě dokázala druhou sadu vyhrát 6:4 a ve třetím setu dokonce uštědřila Indce kanára.

Brenda tak navázala na svou sestru Lindu, která v Indii vyhrála vloni. „Linda tady v Indii vyhrála turnaj WTA 250. Řekla mi, že Indie je pro ni šťastné místo a že bych tu mohla být také úspěšná. Trochu jsem tomu věřila a rozhodla jsem se sem přijet. Teď si myslím, že Indie je opravdu naše šťastné místo,“ uvedla po vítězném turnaji spokojená velká naděje českého tenisu.

Zdroj: autorký článek, indiantennisdaily.com