Talent desetiletí definitivně vstupuje do velkého tenisu. Brenda Fruhvirtová slaví první výhru na grandslamu

Přidat na Seznam.cz

Linda Fruhvirtová si jistě na začátku loňského roku představovala úspěšnější vstup do ženského tenisu. Místo úspěchů sbírala porážky, v jednu chvíli měla dokonce sérii devíti proher za sebou. I tak se ale udržela v první světové stovce. Její o dva roky mladší sestra Brenda doufá v lepší nástup do „ženského tenisového expresu“, který je oproti juniorské a chalengerové „lokálce“ úplně jiný svět. I když je těžké předjímat, jak se jí v roce 2024 povede, zatím může být spokojená. V Adelaide vyhrála svůj první zápas na turnajích WTA, dnes přidala i premiérovou výhru na grandslamovém turnaji.

V prvním kole Australian open jí čekala Rumunka Ana Bogdanová, která byla papírově favoritkou, protože je o několik desítek míst v žebříčku výše. Avšak česká tenistka, které bude v dubnu teprve sedmnáct, se tíhy zápasu a prvního prohraného setu nezalekla a nakonec zvítězila 2:6, 6:4, 6:3. Po vítězném míčku klesla na kolena a rozplakala se štěstím.

Před prvním grandslamem roku figuroval tento velký talent na 110. pozici. Aby se dostala do první stovky, musela by uspět i ve druhém kole. Jenže tam jí čeká jedna z největších favoritek, Běloruska Aryna Sabalenková.

S turnajem se naopak už v prvním kole rozloučila Sandra Bejlek, která je též vnímaná jako jedna z budoucích českých hvězd. Sedmnáctiletá rodačka z Hrušovan nad Jevišovkou trápila v prvním setu bývalou finalistku US Open Leylah Fernandezovou z Kanady a prohrála až v tie-breaku. Druhý set už byl jednoznačnější, česká tenistka ho prohrála 2:6.

Zdroj: wtatennis.com, ausopen.com