Tak už je to jasné, Kladno opět míří do baráže. Bez Plekance to nemohlo dopadnout jinak

Přidat na Seznam.cz

Říkává se, že jeden hráč mužstvo nedělá. Že není možné, aby absence jednoho „dílku“ vedla k rozpadu „celku“. Ale u hokejového Kladna to je možné. Poté co Tomáš Plekanec v říjnu ukončil kariéru, chyběl Středočechům rozdílový hráč, který by dotáhl tým sem tam k výhře či alespoň k remíze. Nikdo ze zkušených hráčů oblékající v letošní sezoně kladenský dres toho nebyl schopen.

Nedokázal to ani Jakub Klepiš, i když v kanadském bodování se mu daří (31 přihrávek plus šest gólů). Nepovedlo se to ani Radku Smoleňákovi, který měl jen dobrý začátek kladenského angažmá. I když by si to mnozí přáli, ani Jaromír Jágr už není „bůh“, co dává gól za gólem. A o Michaeli Frolíkovi ani nemluvě, jeho angažmá je fiasko (za třicet zápasů nasbíral pouhé čtyři body…). Což zažili předtím i v Liberci a rádi se tohoto bývalého hráče NHL zbavili.

Tito zmiňovaní hráči nyní mají poslední možnost prokázat konečně své hokejové zkušenosti a pomoci zachránit Kladnu extraligu i pro příští sezonu. K tomu budou mít možnost v baráži, do které se po včerejší domácí prohře s Mladou Boleslavi 0:5 definitivně Rytíři „nominovali“.

O prohře bylo v podstatě rozhodnuto po deseti minutách zápasu, kdy domácí prohrávali 0:3… „Normálně takhle nemluvím, ale chci se omluvit dvěma tisícům sto padesáti fanouškům, kteří přišli, za první třetinu. Začneme zápas, že neproměníme situaci dva na jednoho, pak uděláme faul, dostaneme z první střely gól, ze druhé, z třetí… Jsou to střely ze slotu, hráči vědí, co tam mají dělat, ale neudělali to. Třetí gól víceméně to samé, nezavřený prostředek,“ podotkl kladenský kouč Otakar Vejvoda.

Zbývající dva góly obdrželi Rytíři v posledním dějství. „Ve druhé třetině jsme se snažili, měli jsme tam šance a převahu, potřebovali jsme jeden kontaktní gól, ale ten tam nepadl. Čtvrtý gól to uhasil úplně,“ dodal Vejvoda.

Branky a nahrávky: 2. Lantoši (Pyrochta, Skalický), 10. Skalický (Lantoši, Čech), 10. Rohdin (Järvinen), 41. Pavlík (Rohdin, Järvinen), 58. Roman (skalický, Järvinen).

Kladno nyní bude čekat na baráž skoro čtyřicet dní! Tak dlouho bude trvat, než se kompletně dohraje druhá nejvyšší soutěž, zatím je teprve ve fázi základní části… To kladenský soupeř ještě odehraje čtyři zápasy a má pravděpodobně po sezoně. Mladá Boleslav totiž ztrácí na dvanáctou příčku (která jako poslední zaručuje účast v play-off) sedm bodů. V tuto chvíli si ale Mladoboleslavští hlavně užívají definitivní záchranu v extralize. „Já jsem až do dnešního dne vůbec nahoru v tabulce nekoukal. Primárně jsem se soustředil jen na to, abychom se vyhnuli poslednímu místu. Takže ano, úplný konec to není a já můžu slíbit, že do těch posledních zápasů dáme všechno. A uvidíme, co z toho bude,“ podotkl brankář Mladé Boleslavi Jan Růžička.

Zdroj: bkboleslav.cz, rytirikladno.cz