Švédský lyžař zažíval při závodě šílenou bolest. Na šestém kilometru mu začal umrzávat penis

Přidat na Seznam.cz

Nedělní závod na 20 kilometrů s hromadným startem se bude snažit švédský lyžař Calle Halfvarsson co nejdříve vymazat z paměti. Tedy až mu definitivně rozmrzne penis… Při závodě začal už na šestém z osmi kol pociťovat šílené bolesti v intimních partiích. Nakonec dojel do cíle, ale na průměrném 19. místě. „Šíleně to bolí. Je to hrozné,“ naříkal 34letý Švéd ve vytopeném stanu v cílovém prostoru.

Je pravda, že podmínky ve finské Ruce, kde se odehrávaly závody klasického lyžování, byly velmi abnormální. Chvílemi se teplota pohybovala kolem mínus šestnácti stupňů. Deset minut trvalo, než Halfvarssonovi odezněla bolest. „Mám štěstí, že už mám na cestě druhé dítě, protože tohle asi bude v budoucnu dost složité, pokud budu takhle pokračovat,“ podotkl švédský reprezentant s nadsázkou, když už neměl zmrzlý ani úsměv.

Jestliže pro Halfvarssona to byl asi nejhorší zážitek v kariéře, český závodník Michal Novák naopak zažil nejlepší závod, co vstoupil do bílé stopy. Do poslední chvíle bojoval na „dvacítce“ o vítězství, a i když ho nakonec Nor Jan Thomas Jenssen v cílové rovince předhonil, mohl slavit svůj životní úspěch. A české klasické lyžování získalo medaili ve světovém poháru po dlouhých deseti letech! V té době jsme ještě měli světového lyžaře Lukáše Bauera. Přiblíží se Novák jeho úspěchům? Připomeňme, že Bauer ve své kariéře získal na olympiádě tři medaile (jedno stříbro a dva bronzy) a dvě druhá místa ze světových šampionátů.

Zdroj: aussiedleborte.de, expressen.se