Švédský gólman Ullmark odmítl výměnu do Los Angeles. Boston mu vyhověl

Přidat na Seznam.cz

Generální manažeři Boston Bruins a Los Angeles Kings se před uzávěrkou přestupů dohodli na důležité výměně. Stěhovat se měl brankář Linus Ullmark. Švéd má však ve smlouvě upravenou klauzuli o zákazu přestupu bez jeho souhlasu, kvůli čemuž celý obchod nakonec také ztroskotal, píše slovenský server Sportnet.

Los Angeles excelentního švédského brankáře neoslovilo. Hlavním důvodem bylo, že kalifornské město leží na opačném konci Spojených států a kvůli tomu se potenciálně jedna z největších výměn sezony se nakonec neuskutečnila.

Vedení Bostonu se nesnažilo Ullmarka vyměnit násilím, a tak když to nevyšlo v Los Angeles, bylo rozhodnuto, že zůstane nadále u Bruins. „Tohle je tým, kde chci být. Jsem opravdu šťastný, že jsem jeho součástí. Líbí se mi tu od prvního dne,“ vyjádřil se pro server The Athletic po uzávěrce přestupů.

Není divu, že o něj byl zájem. Třicetiletý gólman loni získal Vezina Trophy pro nejlepšího muže soutěže. „Necítil jsem se ohrožen. Ale když najednou začnete registrovat, o čem všem se mluví, tak to na vás trochu zapůsobí. Pak začnete myslet na svou rodinu. Zkrátka se objeví spousta otázek, na které nemáte odpovědi. Jsem rád, že už je to za mnou,“ přiznal.

Ullmark odehrál v probíhající sezoně 31 zápasů, z nichž 16 vyhrál. Chytá s 91procentní úspěšností zásahů v jednom z nejlepších tandemů současné NHL s Jeremym Swaymanem.

Zdroj: Sportnet