Švédský fenomén Armand Duplantis si doskočil pro další kus „modrého z nebe“. Kde jsou jeho hranice?

Přidat na Seznam.cz

Poté co skončil Usain Bolt, ztratila atletika svou velkou tvář, která přitahovala k atletickým mítinkům i příznivce spíše jiných sportů. Zatím se nepodařilo tohoto fenomenálního jamajského sprintera nahradit, i když někteří se o to velmi pokouší. Patří k nim švédský skokan o tyči Armand Duplantis.

Třiadvacetiletý Švéd už několik let překonává světové rekordy, jak pod venkovním nebem, tak i v hale. Znovu se mu to podařilo včera v Clermond-Ferrand. Na tomto francouzském halovém mítinku skočil 622 cm, čímž rekord překonal o jeden centimetr. Je to pro něj už 60. šestimetrový výkon v kariéře!

Velmi sympatickým gestem byla gratulace na místě od předešlého světového rekordmana Renaud Lavillenieho, který držel rekord právě v této francouzské hale.

Velmi dobrou formu před blížícím se ME v Istanbulu (2. – 5. 3.) prokázala česká tyčkařka Amálie Švábíková, která v Clermond-Ferrand překonala laťku 466 cm a ženskou soutěž vyhrála. Ještě lepší výkon předvedla před týdnem na mistrovství České republiky, kdy vytvořila nový český rekord 472 cm.

Zdroj: worldathletics.org, lemonde.fr