Strýcové po mateřské comeback nevyšel, přesto odcházela z kurtu s úsměvem

Přidat na Seznam.cz

Po mateřské dovolené se na kurty vrátila Barbora Strýcová. Na turnaji v Madridu nastoupila v 1. kole proti Italce Elisabettě Cocciarettové. Hráčka z Apeninského poloostrova je na 50. místě světového žebříčku a navíc jí antuka ze všech povrchů nejvíce sedí, takže to bylo pro Strýcovou nelehký začátek pro comeback. A i když rodačka z Plzně podala solidní výkon, na Italku nestačila a po porážce 3:6 a 6:7 se se španělskou metropolí ve dvouhře loučí. Avšak ještě bude moci předvést své umění ve čtyřhře, v které byla mimochodem světovou jedničkou. Parťačkou jí bude Tchajwanka Su-Wei Hsieh, s kterou před čtyřmi lety vyhrála Wimbledon.

Po vyřazení Strýcové však mohou čeští fanoušci nadále sledovat madridský turnaj, protože na něm startuje zástup českých tenistek. A byly vesměs úspěšné. Karolína Muchová si poradila s Estonkou Kontaveitovou dvakrát 6:2. „Byl to můj první zápas na antuce a na začátku jsem trochu zaostávala. Je tu trochu jiná antuka než v Praze, kde jsem trénovala. Je velmi rychlá. Jsem ale ráda, že jsem to zvládla a vyhrála ve dvou setech,“ řekla Muchová, která nyní nastoupí proti Rumunce Beguové.

Dařilo se i Lindě Fruhvirtové, která Američanku Katie Volynetsovou také porazila ve dvou setech – 6:3, 7:5. V dalším kole se starší ze sester Fruhvirtových střetne s Jelenou Ostapenkovou z Kazachstánu. To mladší Brendu teprve vstup do turnaje čeká, na madridském kurtu se představí proti Ruska Kalinské.

Zdroj: redakce, wtatennis.com