Strýcová se vrací po mateřské na kurty. Ukončí kariéru před ostravským publikem?

Přidat na Seznam.cz

Česká tenistka Barbora Strýcová zažila v „bílém sportu“ mnoho úspěchů, na které může během mateřské dovolené a i dále ráda vzpomínat. Jenže plzeňská rodačka by ještě ráda zažila ten pocit pořádně zaservírovat, vrátit přesně balón na druhou stranu kurtu či elegantně soupeřku přehodit. Zkrátka mateřská jí v žádném případě nevzala chuť do tenisu. A proto nyní oznámila, že se vrátí na kurty. Nebude to hned, pravděpodobně až v létě před Wimbledonem.

Právě ve slavném All England clubu zažila v roce 2019 svůj největší úspěch, přesněji řečeno dva úspěchy. Ve čtyřhře zvítězila spolu s tchajwankou Sie Su-wej, ale hlavně ve dvouhře se jí povedlo dostat až do semifinále, kde už pak nestačila na legendu Serenu Williamsovou. Asi nikdo nepředpokládá, že by letos v Anglii napodobila tyto úžasné výsledky, i když… bylo dost případů, kdy se sportovkyně po návratu z mateřské dobraly velkých úspěchů.

Předběžný turnajový program Strýcové je takovýto – odehrát dva, tři turnaje před Wimbledonem. Po nejslavnějším grandslamovém turnaji by se ráda zúčastnila tenisového klání v Praze a poté bude následovat americká šňůra zakončená na US Open. Definitivní tečku by ráda udělala na podzim v Ostravě před českým publikem.

Český ženský tenis je v posledních letech u nás velmi populární a teď navíc fandové pravděpodobně dostanou další velký důvod (a snad i radost) tento krásný sport sledovat.

Zdroj: redakce, tennis.com