Strýcová se po mateřské překonává. Zahraje si finále Wimbledonu

Přidat na Seznam.cz

Barbora Strýcová měla ze všech tenisových povrchů vždy nejradši trávu. Ne náhodou v roce 2019 získala ve Wimbledonu titul ve čtyřhře a ve dvouhře se dostala do semifinále. Když poté ohlásila, že je těhotná, asi nikdo, navzdory úctě k ní, nepředpokládal, že by se k těmto úspěchům ještě někdy mohla přiblížit. Ale rodačka z Plzně to dokázala. Na letošním Wimbledonu se probojovala už do finále čtyřhry a to se stejnou parťačkou jako před čtyřmi lety. V semifinále spolu s tchajwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej překonaly česko-španělský pár Marie Bouzková, Sara Sorribesová po setech 6:4 a 6:1.

V neděli se Strýcová se Šu-wej střetnou s australsko-belgickým párem Storm Hunterová, Elise Mertensová. „Je to strašně emotivní. Být po čtyřech letech zase ve finále je úžasné,“ řekla novinářům Strýcová. „Už sice na sebe nemám takovou tíhu, protože nehraju o body, ale přeci jen je to Wimbledon a chcete ten svůj příběh zakončit nejlépe, co můžete. Abych tu ale byla ve finále, to vůbec nechápu,“ doplnila bývalá jednička v deblu.

Pokud by se Strýcové podařilo v neděli získat wimbledonský triumf, navázala by tak loňský úspěch Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové. I když se po mateřské dovolené dostala 37letá hráčka do skvělé formy, jistě bude ráda, že má v sobotu volno a bude moci i pořádně vstřebat emoce po dnešním zápase. „Po utkání jsem byla strašně dojatá a myslím, že jsem trochu strhla Šu-wej. Ona není cíťa a neukazuje emoce. Najednou byla také emotivní a objímala mě. V zákulisí byla šťastná, že jsem ji takhle nikdy neviděla,“ uvedla Strýcová. „Jen jsem jí říkala, že tomu nemůžu uvěřit, že jsme zase ve finále, jestli to je sen nebo se to fakt děje. A ona mi odpovídala: ‚Its ok Barbora, its ok‘. Ona je nejvíc,“ doplnila s úsměvem česká tenistka.

Zdroj: redakce, wtatennis.com