Strýcová se definitivně rozloučila s kariérou ve dvouhře

Přidat na Seznam.cz

Rozlučkové turné Barbory Strýcové se pomalu chýlí ke konci. Probíhající US Open si česká tenistka zvolila jako finálovou tečku za svou úžasnou kariérou. Po včerejšku pomyslně pověsila raketu na hřebík, co se týká dvouhry, protože v prvním kole prohrála s Estonkou Kaiou Kanepiovou dvakrát 4:6.

Nyní se tak Strýcová může soustředit výhradně na čtyřhru, ve které byla před časem světovou jedničkou a v letošním Wimbledonu dokonce dokázala po návratu z mateřské triumfovat spolu s Tchajwankou Sie Šu-wej. Na US Open se však představí po boku Markéty Vondroušové, která zase pro změnu ovládla letošní wimbledonskou dvouhru. Toto spojení není jen „reklamním tahákem“ dvou šampionek z All England Cupu, Strýcová s Vondroušovou jsou dlouholeté kamarádky.

Vstup do posledního grandslamu roku nevyšel ani Barboře Krejčíkové, která se v posledních měsících velmi trápí a sčítá porážku za porážkou a zde nestačila na Italku a 76. hráčku světa Luciu Bronzettiovou 4:6, 6:7.

Další čtyři Češky však uspěly. Zmiňovaná Vondroušová porazila korejskou kvalifikantku Han Na-le hladce 6:3 a 6:0. Stejně pohodovým tempem se do druhého kola probojovala Linda Nosková, která nedala šanci domácí Madison Brengleové (6:2, 6:1). Marie Bouzková si poradila s Američankou Ashlyn Kruegerovou 7:5, 6:4. A konečně se zadařilo i Karolíně Plíškové, která vyřadila Rumunku Elenu-Gabrielu Ruseovou 6:1, 6:4.

Zdroj: redakce, wtatennis.com